Jak vytvořit fakturu a jiné základní doklady

Jak vytvořit fakturu a jiné základní dokladyPokud podnikáte, určitě jste narazili na problém s účetními doklady. Jako účetní jednotka máte povinnost účetní doklady vystavovat, avšak na jejich vystavení vždy potřebujete speciální ekonomické softwary, které nebývají zrovna nejlevnější. Jen pro informaci, cena softwarů tohoto typu se pohybuje okolo tří tisíc korun.
celý článek komentářů (3)

Nespavost: problém stáří

Nespavost: problém stáříUž zase nemůžete spát? Bloumáte v noci po bytě, hned saháte po knize, hned zapínáte televizi, ale nic vás netěší – chtěli byste spát, spát! Ano, špatný spánek často ztrpčuje život seniorů. Podle statistik se jedná až o čtvrtinu starší české populace. Co vlastně nespavost je, čím je ve starším věku způsobena a co se dá proti ní podniknout?
celý článek komentářů (0)

Pohodlí domova nebo kanceláře?

Pohodlí domova nebo kanceláře?Rozhodnutí pracovat přímo z domu vypadá jako pohodlné řešení možných problémů. Přesto kdo nevyzkoušel, neuvěří. Domov může být v mnohém náročnější než dojíždění do zaměstnání a práce v kanceláři. Obě řešení mají zkrátka svá úskalí. Víte, do jakého prostředí patříte vy? Do kanceláře nebo do domácí pracovny?
celý článek komentářů (0)

Práce nebo škola?

Práce nebo škola?Po úspěšně absolvované maturitě stojí před dnešním mladým člověkem dilema – jít dál studovat? Nebo nastoupit po škole rovnou do práce? Odjet do zahraničí? Kterou z možností si vybrat?! Poradíme vám, kterého rozhodnutí si v současnosti nejvíce cení personalisté a zaměstnavatelé.
celý článek komentářů (0)

Jazykové kurzy pro seniory

Jazykové kurzy pro seniory
Nikdy není pozdě začít! To platí mimo jiné i o studiu cizích jazyků a vzdělávání se obecně. Není pravda, že kurzy angličtiny, němčiny nebo španělštiny jsou jen pro mladé studenty. Naopak i starší ročníky si mají z čeho vybírat! Zkuste překonat společenská klišé a vyzkoušejte si několik lekcí cizího jazyka na vlastní kůži.
celý článek komentářů (1)

Postinor: pilulka poslední záchrany?

Postinor: pilulka poslední záchrany?
I když si dáváte při postelovém dovádění se svou láskou pozor, problém může přijít jako blesk z čistého nebe. Kondom může prasknout, ochrana poskytnutá hormonální antikoncepcí klesá v kombinaci s jinými léky (například antibiotiky) nebo prostě jen v zápalu vášně zapomenete na ochranu. A neštěstí je na světě! Co s tím? Netřeba házet flintu do žita, je tu ještě zázračná pilulka „po“. Může posloužit jako krabička první pomoci. Nebo ne?
celý článek komentářů (14)

Alternativní způsoby porodu

Alternativní způsoby poroduČekáte dítě a uvažujete, kde a jak budete rodit? Jistě jste se kromě klasické varianty - nemocnice - doslechla již o alternativních způsobech porodu, které představují snahu vyjít rodičce a jejímu partnerovi maximálně vstříct. Tento způsob si klade za cíl zprostředkovat porod ne jako bolestivou etapu života matky, ale jako významný životní zážitek, ke kterému by se ženy nemusely vracet s nechutí a bolestnou grimasou ve tváři. Přesto jsou však odbornými lékaři tyto takzvané alternativní způsoby zavrhovány jako pozůstatky přirozeného porodnictví a šamanství vesnických porodních bab. Přesto nelze upřít, že i tento způsob má mnohé do sebe.
celý článek komentářů (0)

Proč je dobré kojit?

Proč je dobré kojit?Pro novopečené maminky může kojení představovat problém. Některé to považují za něco nepřirozeného, jiné se domnívají, že plnohodnotnější stravu poskytne umělá výživa. Další si nechtějí zničit prsa, a proto se kojení pokud možno vyhýbají. Odborníci oproti všem těmto obavám namítají, že kojení představuje ten nejlepší a pro dítě nejvhodnější způsob výživy. Proč tomu tak je?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.