Svatý Valentýn - slavit či neslavit?

Svatý Valentýn - slavit či neslavit?
Začátkem února vtrhla do obchodů a hypermarketů další vlna „sváteční nálady“, tentokrát té valentýnské. Obchodníci udělali v posledních letech ze svátku všech zamilovaných obrovský byznys a také proto je velmi rozšířený názor, že svatý Valentýn jako svátek zamilovaných je jen otřepanou americkou komercí. Na druhou stranu, kdy jindy ukázat svému miláčkovi, že ho máte ráda a že vám na něm záleží. Ano, lásku by měl člověk dávat najevo každý den, ale realita všedního života je jiná. Proto proč si nevyznat vzájemné city při speciální příležitosti k tomu stvořené?
celý článek komentářů (0)

Ryby (21.2. - 20.3.)

Vodní znamení Ryb se týká období 20. února – 20. března. Ryby jsou snivé, milé a vstřícné. Pohybují se ve světě fantazie. Neustále hloubají ve své duši a rozebírají okolí. Zaměřují se na sebe, takže působí tajemně a zamyšleně, ale na druhou stranu se neobejdou bez kontaktu s okolím. Obětují se pro to, v co věří. Občas trpí pocitem lítosti, a to jak nad ostatními, tak i nad sebou. Slabost se projevuje hlavně přecitlivělostí, leností, utíkáním od překážek, sebelítostí a nerozhodností.
celý článek komentářů (5)

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Období mezi 21. lednem a 19. únorem odpovídá znamení Vodnáře. Vzdušní andělští Vodnáři vynikají zejména originálním a oduševnělým jednáním. Vynikají nad ostatními znameními avantgardním a občas neracionálním myšlením. Přátelství pro ně znamená víc než cokoliv jiného, a proto soustředí všechny své snahy ku prospěchu společnosti. Vodnáři jsou plní paradoxů, vládne jim totiž Uran – planeta, pod jejímž štítem najdeme jak největší osobnosti, tak černé ovce. Uran symbolizuje také výstřednost, takže Vodnáři nesnášejí průměr.
celý článek komentářů (0)

Kozoroh (21.12. - 20.1.)

Doba mezi 22. prosincem a 20. lednem připadá na znamení Kozoroha. Kozoroh patří mezi nejpraktičtější znamení zvěrokruhu. Nachází se až na jeho samém konci a jeho vládnoucí planetou je Saturn. Tento symbol překážek také charakterizuje přístup Kozorohů k životu. Jsou přesvědčeni, že vytrvalost, trpělivost, přesnost a samostatnost tvoří základ úspěchu. Saturn také přispívá jejich melancholii a pocitům osamění, z kterých snadno propadají do depresí a negativismu.
celý článek komentářů (0)

Střelec (22.11. - 20.12.)

Období mezi 23. listopadem a 21. prosincem probíhá ve znamení Střelce.  Symbolem je muž držící luk s šípem mířícím k obloze. V nebeských dálkách hledá nápady a zkušenosti, které hovedou k většímu vědomí. Proto Střelci milují dobrodružství, cestování a filozofii – způsoby, díky kterým se dostanou za hranice běžného dění.
celý článek komentářů (0)

Štír (23.10. - 21.11.)

Štír je ze všech dvanácti znamení zvětokruhu asi to nejproblematičtější. Přestože jsou tito lidé obdivuhodně kreativní, originální a svým vkusem určují styl, jsou i nevypočítatelní. V jedné chvíli jsou veselí a radují se ze života, vzápětí jimi však lomcuje mocný hněv. Po svém okolí požadují, aby uznalo jejich kvality, nechávají se obdivovat, poučují ostatní a úkoly musí být vykonávány přesně podle jejich požadavků. Možná právě proto se obklopují lidmi od nich diametrálně odlišnými, lidmi, kteří v inteligenci právě nevynikají.
celý článek komentářů (0)

Váhy (22.9. - 22.10.)

Váhy jako znamení zvěrokruhu symbolizují především harmonii a rovnocennost. Usilují o vnitřní i vnější vyváženost, velice citlivě reagují na jakoukoliv disharmonii. Dokáží každému měřit stejným metrem a jsou ceněny především pro své výjimečné diplomatické schopnosti: snaží se vždy zprostředkovat i názor druhé strany, zabraňují bezpráví. Dokáží urovnat každý spor, sjednocují ostatní lidi a jsou nakloněni poctivým kompromisům.
celý článek komentářů (2)

Panna (22.8. - 21.9.)

Lidé narození ve znamení Panny jsou především důsledně praktičtí. Nenechávají se strhnout city, vášně podřizují rozumu, nesní ani nejsou příliš romantičtí. Jsou to zkrátka lidé „do života“. Mají rádi pořádek a systém, který vnášejí do celé své existence – v partnerských vztazích chtějí mít jasno, své jednání dopředu pečlivě promýšlejí, hodnotí jeho nejrůznější následky a jejich úspěch je výsledkem předem pečlivě promyšleného postupu.
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.