Než začne děťátko mluvit

Než začne děťátko mluvit

Každý rodič vždy vytouženě čeká na první slůvko svého potomka. Těší se na to, až ho jeho děťátko poprvé osloví, na to, až po něm bude legračně opakovat slova, která uslyší, a zároveň se bojí, aby ten dlouho očekávaný okamžik sám nepropásl. Abychom tuto vytouženou chvilku přiblížili, mluvíme na své děťátko co nejčastěji a snažíme se ho přimět k tomu, aby po nás opakovalo.

více

Dětské dudlíky

Dětské dudlíkyZvažujete, zda je dětský dudlík nezbytností, bez které se vaše dítě neobejde? Nebo se jen jedná o chytrý tah obchodníků, kteří nám v reklamách tlučou do hlavy, že bez dudlíku nepřestane potomek plakat? Trh s kojeneckým zbožím dnes nabízí obrovskou spoustu dudlíků, což je zajisté dobrá zpráva. Hon za správným dudlíkem však často připomíná hledání jehly v kupce sena. Máte chtít pro své dítě dudlík na cumlání, anebo nikoli?
celý článek komentářů (0)

Koupání miminka

Koupání miminkaV porodnici koupou miminka obvykle porodní sestry. Bývalo zvykem – a ve většině porodnic stále je – že sestřičky nezkušeným maminkám rituál umývání miminka ochotně vysvětlí. Pokud se tak nestalo, a vy s koupáním miminka nemáte žádné zkušenosti, zabrouzdejte do následujících řádek.
celý článek komentářů (0)

První dětské zoubky

První dětské zoubkyRostou vašemu miminku zoubky? Pak máte před sebou pár perných měsíců. Jak probíhá růst zubů u kojenců a jak na zuby a s nimi spojené potíže vyzrát?
celý článek komentářů (0)

Výbavička pro miminko

Výbavička pro miminkoBýt těhotná s sebou nese spoustu radostí i strastí. Nekonečně dlouhou dobu očekávání miminka lze vyplnit spoustou více či méně užitečných činností. Zejména prvorodičky toto období velmi prožívají a snaží se, aby všechno bylo dokonalé. Důležitou součástí přípravy na narození potomka by měla být výbavička pro miminko.
celý článek komentářů (0)

Dětský kočárek na zimu

Dětský kočárek na zimuNadělit si miminko pod stromeček je určitě ten nejlepší vánoční dárek, jakého se může nastávající maminka dočkat. Jako další vánoční dárek si může mladá rodinka přát dětský kočárek. Dětské kočárky se dnes prodávají ve stovkách provedení, chladné zimní počasí však vyžaduje speciální vybavení pro dětský kočárek.
celý článek komentářů (0)

Plavání kojenců a batolat

Plavání kojenců a batolatMáte doma čerstvě narozené miminko a rádi byste ho vedli ke sportu a zdravému životnímu stylu již od útlého věku? Pak sáhněte po plavání jako jednom z nejpřirozenějších sportů pro lidské tělo. Aktivní maminky a tatínkové si s ratolestmi na hodinách plavání kojenců nebo plavání batolat užijí spoustu zábavy. Jak hodiny plavání s dětmi vypadají a na co se připravit?
celý článek komentářů (0)

Dudlíky

DudlíkyPlození a rození dětí jsou snad ty nejpřirozenější činnosti na světě. Zvládne je každý divoch nebo zvíře. V moderním světě jsme sice zásobeni množstvím informací, přesto bychom vše zvládli i bez nich. Otázkou je – jak? Hlavně v oblasti výchovy a vůbec přístupu k dětem se toho již spoustu napsalo. A stále probíhají nové výzkumy o tom, co je a co není pro děti dobré. Pojďme se tedy podívat, jak si v tomto směru vedou dudlíky, nazývané také cumly nebo šidítka.
celý článek komentářů (0)

Táta na porodní sál, prosím!

Táta na porodní sál, prosím!V České republice je již přítomnost tatínků na porodním sále něčím zcela samozřejmým. Divíme se naopak ve chvíli, kdy otec roli porodní asistentky s díky odmítne. I když ale ze statistik vyplývá, že až osmdesát procent tatínků asistuje při porodu svého potomka, pravdou je, že zdaleka ne všichni jsou na podobný zážitek připraveni.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.