Než začne děťátko mluvit

Než začne děťátko mluvit

Každý rodič vždy vytouženě čeká na první slůvko svého potomka. Těší se na to, až ho jeho děťátko poprvé osloví, na to, až po něm bude legračně opakovat slova, která uslyší, a zároveň se bojí, aby ten dlouho očekávaný okamžik sám nepropásl. Abychom tuto vytouženou chvilku přiblížili, mluvíme na své děťátko co nejčastěji a snažíme se ho přimět k tomu, aby po nás opakovalo.

více

Chůva! Ano nebo ne?

Chůva! Ano nebo ne?
V posledních letech přibývá případů, kdy pracující rodiče najímají k dětem chůvy. Ženy chtějí budovat kariéru a s tím souvisí nástup do práce co nejdříve po mateřské dovolené. Co dělat s malými špunty, když babičky nemají čas denně? Uvažovali jste někdy o praktickém a jednoduchém řešení, totiž najít si k dětem profesionální pečovatelku? V následujících řádcích se dočtete, proč byste si měli chůvu pořídit a v čem vám může pomoci.
celý článek komentářů (0)

Výběr jména dítěte podle kalendáře

Výběr jména dítěte podle kalendářePřipadá vám, že jsou v českém kalendáři směšná a archaická jména? Neušlo vám, jak málo je v něm jmen, která byste mohli dát svým dětem, aniž byste riskovali, že budou do konce života terčem posměchu? Výběr dobrého křestního jména je jedna z nejdůležitějších věcí, které svému dítěti dáte do vínku. Narozdíl od dudlíku nebo dupaček s ním totiž zůstane celý život.
celý článek komentářů (2)

Jméno potomka: privilegium rodičů nebo noční můra?

Jméno potomka: privilegium rodičů nebo noční můra?Výběr jména pro dítě se většinou považuje za privilegium rodičů. To, že ale úkol není nikterak lehký a často představuje obtížnou věc, nakonec zjistí každý, kdo se s pojmenovaním potomka musel potýkat. Proto je důležité vědět, kde se při výběru jmen pro dítě inspirovat. Jednu z takových inspirací představují statistiky Českého statistického úřadu, které vydává v lednu každého roku.
celý článek komentářů (0)

Co se v mládí naučíš... aneb Cizí jazyky pro nejmenší

Co se v mládí naučíš... aneb Cizí jazyky pro nejmenší
Valná většina rodičů směřuje dítě ke studiu cizích jazyků – angličtiny, němčiny, španělštiny a jiných. S výukou prvního cizího jazyka se děti zpravidla setkávají na prvním stupni základní školy, tedy poté, co zvládnou základy svého mateřského jazyka. Mimoto existují různé jazykové kurzy nebo školky, kde se děti zábavnou formou učí jazyk (většinou anglický) již od předškolního věku. Věděla jste ale, že své dítě můžete seznámit se základy jazyka již mnohem dříve? Existují metody, které učí miminka cizí jazyk dokonce již od tří měsíců věku! Dochází tak ke stírání rozdílů mezi dětmi z bilingvních rodin a dětmi z rodin, kde oba rodiče mluví stejným jazykem.
celý článek komentářů (1)

Baby café – nový fenomén

Baby café – nový fenomén

Nejedna maminka si během své mateřské dovolené jistě posteskla, že jí chybí kavárna, kde by se sešla se svými přáteli a probrala všemožné novinky ze svého života. A nejedna maminka si také jistě spočítala, že aby mohla své oblíbené místo opět navštívit, bude si muset pár let počkat, až jí její špunt trochu povyroste, aby mohl zůstat doma třeba s prarodiči či paní na hlídání.

celý článek komentářů (2)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.