Než začne děťátko mluvit

Než začne děťátko mluvit

Každý rodič vždy vytouženě čeká na první slůvko svého potomka. Těší se na to, až ho jeho děťátko poprvé osloví, na to, až po něm bude legračně opakovat slova, která uslyší, a zároveň se bojí, aby ten dlouho očekávaný okamžik sám nepropásl. Abychom tuto vytouženou chvilku přiblížili, mluvíme na své děťátko co nejčastěji a snažíme se ho přimět k tomu, aby po nás opakovalo.

více

Speciál pro maminky: Jak na výběr kočárku?

Speciál pro maminky: Jak na výběr kočárku?

Očekáváte nového člena rodiny? Pomalu sháníte výbavičku a začínáte přemýšlet, jaký kočárek svého drobečkovi pořídíte? Máme pro vás rady a tipy, jak při výběru kočárku postupovat a který kočárek je pro vás ten pravý.

celý článek komentářů (0)

První lžička papáníčka. Začínáme s příkrmy

První lžička papáníčka. Začínáme s příkrmy

Vaše miminko doslova roste před očima? Směje se, žvatlá, převrací se na bříško. Možná nastal čas nabídnout mu i něco jiného než mlíčko. Nebojte se toho. Poradíme vám.

celý článek komentářů (0)

S batolátky v létě. Jakou péči vyžadují miminka v létě?

S batolátky v létě. Jakou péči vyžadují miminka v létě?

Výlety, procházky, koupání, dovádění na hřišti, dovolená, to vše patří k létu a času strávenými s našimi nejmenšími. K teplému letnímu počasí ale maminkám připadá zvýšená péče o miminka a batolátka.

celý článek komentářů (0)

Nafukovací kruh pro děti. Dětský nafukovací kruh je nový hit

Nafukovací kruh pro děti. Dětský nafukovací kruh je nový hit

Na trhu se objevil nový produkt pro miminka. Je to nafukovací kruh pro koupání novorozenců. Kruh je unikátní v tom, že se dává miminku kolem krku. Díky tomuto jedinečnému provedení je možné kruh použít ihned po narození miminka. Jak nafukovací kruh vypadá a jak se používá?

celý článek komentářů (1)

Konec probdělých nocí! Co dělat, aby vaše dítě usínalo samo?

Konec probdělých nocí! Co dělat, aby vaše dítě usínalo samo?Jste rodičem malého děťátka a pořád ještě k němu v noci několikrát vstáváte? Jednou podat vypadnutý dudlík, podruhé pochovat a donést Sunar, pak zase chytit za ručičku a počkat, až děťátko usne. Je to pořád dokola. Výsledek je, že vy se pořádně nevyspíte a děťátko nemá žádný režim.
celý článek komentářů (1)

Mít dítě je přirozené. Proč přesně ho ale chceme?

Mít dítě je přirozené. Proč přesně ho ale chceme?Důvodů, proč si pořídit dítě až v pozdějším věku, může být celá řada. Ekonomické, kariérní, než najdeme toho pravého apod. A taky touha „ještě si užít život". Mnohé z nás totiž žijí v zajetí stereotypu, že když se narodí dítě, všechno příjemné končí a z nás se stanou otrokyně malého prcka, které na nějaký "svůj" život mohou už navždy zapomenout. Musí to opravdu takto být?
celý článek komentářů (1)

Maminka a podnikatelka – jde to dohromady?

Maminka a podnikatelka – jde to dohromady?V současné době stále přibývá maminek, které se pustí do podnikání či práce ještě dříve, než jejich děti začnou chodit do školy nebo školky. Dokonce se pro ně začalo uchycovat i jméno: „maminkatelka". Když jsou děti již větší a chodí do školy, většinou není tak velký problém skloubit práci a péči o děti, protože na práci mají ženy více času. Proč ale mnohé maminky začínají s prací ještě dříve? A skutečně lze obojí dělat naráz a ještě k tomu dobře?
celý článek komentářů (0)

Plavání miminek a batolat. Díky plavání můžete u dětí předejít dyslexii i hyperaktivitě!

Plavání miminek a batolat. Díky plavání můžete u dětí předejít dyslexii i hyperaktivitě!K čemu je dobré plavání kojenců, miminek a batolat? Kratochvíle pro maminky na mateřské dovolené. Jedna z mála smysluplně vypadajících činností, kterou můžete s několikaměsíčním prckem dělat. Nácvik pro krizové situace, když děcko spadne na zahradě do bazénu. Aktivita pro ambiciózní maminky, kdy mohou soutěžit v nejrůznějších disciplínách, například které NEJLEPŠÍ (snad to moje!!!) dítě se nejdřív potopí, nejdéle zůstane pod hladinou atp. Otužovací kúra pro miminka, či testování, co vše jsem ochotna pro své dítě udělat.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.