Dětský kočárek na zimu

16.12.2009 | autor:

Dětský kočárek na zimu

Nadělit si miminko pod stromeček je určitě ten nejlepší vánoční dárek, jakého se může nastávající maminka dočkat. Jako další vánoční dárek si může mladá rodinka přát dětský kočárek. Dětské kočárky se dnes prodávají ve stovkách provedení, chladné zimní počasí však vyžaduje speciální vybavení pro dětský kočárek.

Nový přírůstek do rodiny je jistě důvodem k pořádné oslavě. Zároveň ale přináší nastávajícím rodičům spoustu starostí, třeba zrovna s výběrem kočárku. Naštěstí jsou dnes prodejny s dětskými kočárky k dispozici v každém větším městě, a pokud náhodou ne, vždycky jsou tu pro případné zájemce internetové e-shopy. Samotná nabídka kočárků je v současnosti neskutečně široká, proto je dobré se o výhodách a nevýhodách jednotlivých kočárků informovat předem.

Jak kupovat dětský kočárek

Jak tedy najít vhodný dětský kočárek? Pro čerstvě narozená miminka se doporučují kočárky s hlubší korbičkou, vhodný je také klasický sportovní. Skvělou investicí jsou takzvané kombinované kočárky, které může dítě i maminka využít na mnoho způsobů. Jsou sice finančně náročnější, ale vydrží potomkovi po celou dobu, kdy bude dětský kočárek využívat. Hlubokou korbičku lze kombinovat s nižší, s golfákem a tak dále. Důležitým kritériem pro výběr dětského kočárku je snadná ovladatelnost, komfort pro miminko, dobrý brzdný systém, kvalitní kolečka a koneckonců také skladnost. Kočárek by měl být lehký, aby jej rodiče snadno unesli, a také praktický co do složení a rozložení třeba při převozu autem.

Kočárky 2010

Renomované firmy s dětským zbožím přinášejí v nové kolekci pro rok 2010 spoustu zajímavých a praktických modelů, ze kterých si jistě vybere i ta nejnáročnější maminka. Zimní měsíce však díky nepřízni počasí představují specifické období, na které by se při výběru kočárku měl dbát důraz. Oblíbená jsou různá zateplení jako například fusaky. Fusak můžete dát dítěti do kočárku, ale můžete jej použít také do autosedačky. Je také vhodné zkontrolovat, zda je korbička vyrobena z kvalitního materiálu. Korbička chrání dítě před mrazem, ledovým větrem a případnými dešťovými či sněhovými přeháňkami, měla by tedy být nepromokavá a nepropustná. V zimním období jsou u dětského kočárku nesmírně důležité brzdy, respektive jejich funkčnost.

Tipy na vánoční dárky

Pokud žena čeká miminko v období kolem Vánoc, jsou dětské kočárky a další dětské zboží ideálními adepty na vánoční dárek. Nezapomeňte se s nastávajícími rodiči domluvit na konkrétním typu dětského kočárku tak, aby novému přírůstku do rodiny co nejlépe vyhovoval a zároveň splnil očekávání maminky a tatínka.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.