Jak vybrat spolehlivou chůvu?

25.8.2009 | autor:

Jak vybrat spolehlivou chůvu?

Někteří lidé by bez chůvy nemohli být. Jiní by zase svoji ratolest cizímu člověku nesvěřili ani na minutku. Poptávka po dětských chůvách roste. Mnozí se ale trápí – jak poznat tu pravou, která na vaše děti dohlédne a poskytne jim vše, co budou potřebovat? Kde ji najít a co požadovat?

Když babičky nemůžou...

Nejspíš nás napadne, že nejlépe jsou na tom tací, kteří mají ve své blízkosti milující babičku, ochotnou kdykoliv pohlídat svá vnoučata. Ne každý má však takové štěstí. Některé babičky bydlí daleko, jiné nemají čas nebo jsou indisponované. Proto sahají rodiče často k alternativnímu řešení: najmou si někoho, kdo jim ratolesti pohlídá, najmou si chůvu.

Jak ale při jejím výběru postupovat? Nejjednodušší samozřejmě je, pokud člověka, kterého si chci najmout, předem znám nebo na něj dostanu doporučení. Přesto ale pozor – to, co vyhovuje jinému, nemusí vyhovovat vám. Obecně platí, že čím víc času bude chůva s vašimi dětmi trávit, tím pečlivěji musí být vybrána.

Obraťte se na agenturu

Pokud neznáte žádného příhodného člověka ani vám nebyl nikdo doporučen, musíte se rozhodnout. Budete pátrat na vlastní pěst na internetu nebo zvolíte méně nebezpečnou a více ověřenou variantu hlídacích agentur? Agentury vám své chůvy nejen doporučí, ale i se za ně zaručí, jsou pojištěné na škodu, která by se vám mohla stát a představují bezpečnější volbu.

Pokud budete pátrat na internetu, musíte většinou důvěřovat vlastnímu instinktu. V komunikaci s vaším vyhlédnutým člověkem se leccos ukáže. Z pána, který nabízí, že vaše děti pohlídá u sebe doma, se může vyklubat skvělý kamarád, kdežto ze starší paní na první pohled zcela bezúhonné může být opilá důchodkyně.

Přejeme hodně štěstí ve vašem výběru!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.