Nošení dětí v šátku: pohodlí a jistota

26.4.2017 | autor: Redakce PŽ

Nošení dětí v šátku: pohodlí a jistota

Myslíte si, že cestování a vyřizování běžných záležitostí je s malým dítětem příliš náročné? Neustále vám musí někdo pomáhat s kočárkem, lidé vám jen neochotně udělají místo v autobuse a do některých míst se s kočárkem vůbec nedostanete. Zkuste změnu: šátek při nošení dítěte skýtá nejrůznější výhody.

Více nošení, méně pláče

„Nenoste dítě, rozmazlujete ho,“ zní jedna z nejčastějších pověr. Psychologové proti ní ovšem namítají, že nošením se dítě nijak nerozmazluje, spíše naopak. Pokud mu poskytnete dostatečné bezpečí a bude se cítit jistě, nebude plakat zbytečně. Jen si představte situaci kojence. Z bezpečného prostředí, kde je v neustálém kontaktu se svou matkou, se najednou dostane do neznámého světa, chybí mu tlukot matčina srdce, pohupování při každém jejím kroku, cítí se osaměle. Dostatečná péče, bezpečí blízkosti matky, zvuk jejího hlasu může tohle všechno alespoň trochu zmírnit.

Nebraňte se šátkům

Proto je šátek (i spolu s jinými baby-vaky a klokankami) k nošení dítěte ideální. Miminko máte co nejblíže, prohlubujete vzájemný vztah a přesto máte volné ruce. Maximálně se věnujete dítěti a zároveň můžete dělat i něco jiného.

Šátek je také skladný. Můžete jej vzít všude, uvidíte, že se bude hodit. Zvláště se starším dítětem, které už umí samo chodit, jej oceníte, a to z jednoho prostého důvodu. Jakmile se dítě unaví, můžete jej vzít do šátku. Dítě můžete v šátku nosit na zádech i na břichu, a to tak dlouho, jak jen dítě unesete.

Šátek je zkrátka ideálním řešením při cestě na místa, kam se s kočárkem nedostanete. Schody nebo špatné cesty plné výmolů už nebudou představovat takový problém. Stačí chvilka na uvázání a můžete se vydat na cestu...Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.