Plavání miminek

22.4.2009 | autor:

Plavání miminekPlavání miminek v bazénu má své naprosté odpůrce i velké příznivce. Pro někoho to představuje jen moderní trend, pro jiného je to naprosto přirozená činnost. Miminka, která devět měsíců prakticky ve vodě přebývala, se v takovém prostředí skvěle uvolní. Problém vidí pediatři v tom, že by se děti mohly nachladit. V České republice existuje spousta kurzů plavání už pro ty nejmenší děti.

Plaváčkem téměř od narození

Dostupnost informací o plavání miminek je mizivá, takže málokdo ví, že děti mohou plavat už od zahojení pupíku. Nabídky kurzů jsou různé a dělí se i podle věku. Existují speciální bazény pro nejmenší děti, které ale nejsou uzpůsobeny pro plavání, takže až vaše dítě doroste, budete pravděpodobně muset hledat nový bazén.

Plavání jako hra

Jak se plave s miminky už od dvou týdnů? Takhle malé dítě samozřejmě plavat v pravém slova smyslu neumí, spíše se dá mluvit o jakémsi hraní si ve vodě. Teplota této vody se pohybuje kolem třiceti šesti stupňů Celsia, přičemž se během kurzu ochlazuje maximálně na třicet stupňů Celsia. První lekce pro nejmenší miminka začíná u vás doma. Kvalifikovaný lektor vás navštíví a ve vaně vám ukáže, jak miminko držet a co s ním dělat. Cílem těchto kurzů bývá potopení dítěte pod hladinu. Ačkoli to zní nebezpečně, děti to obvykle bez větších obtíží zvládnou.

Takzvaných baby klubů je u nás spousta. Kromě kojeneckého plavání nabízejí i spoustu dalších doplňkových činností, jako jsou různé zdravotnické kurzy pro rodiče, masáže pro děti nebo fotografování pod vodou. Součástí klubů bývají i herny, kde si děti po plavání odpočinou a snadněji se aklimatizují.

Plavání má spoustu výhod

Co si z plavání váš kojenec nakonec odnese? Rozhodně bude otužilejší a aktivnější. Získá kladný vztah k pohybu a nebude se bát vody. Navíc plavání zlepšuje cévní systém a peristaltiku střev. Děti se také více uvolní a pak lépe jedí a spí. Celkově se vyvíjí i motorika dítěte a posiluje se jeho přirozený instinkt.

Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.