Jak hledat a najít partnera. Jak a kde se nejlépe seznámit?

25.5.2011 | autor: Redakce PŽ

Jak hledat a najít partnera. Jak a kde se nejlépe seznámit?

Jste už dlouho sami, nevíte jak to změnit, ale nechcete to tak nechat? Máte pocit, že vhodný partner pro vás neexistuje? Není to tak dlouho, co jsem byla ve stejné situaci jako vy. A jak je to se mnou dnes? Jsem šťastnou manželkou a mám manžela, se kterým mě baví žít. Třeba vám moje zkušenosti se seznamováním pomohou k tomu, abyste v sobě našli odhodlání a dodali si odvahu také podniknout kroky k tomu najít toho pravého či tu pravou.
 

 

Jak začalo mé hledání partnera

Dnes jsem šťastně vdaná, ale ještě před třemi lety tomu bylo jinak. Byla jsem rozvedená a žila sama. Společnost se tváří, že je to celkem normální situace, ale mně na tom nic normálního nepřipadalo. Po rozvodu jsem se cítila sama, scházel mi partner. Měla jsem sice dceru a rodiče, takže úplně sama jsem nebyla, ale nikdo z nich mi nemohl mužský protějšek nahradit. Přestože jsem partnera chtěla, nějak jsem nebyla schopna si toho „pravého" najít.

Jsem společenská, snadno navazuji nové kontakty, a přesto nemůžu nikoho najít. Napadlo mě, že možná ten potenciální nápadník ani neví, že jsem svobodná a dychtivá po novém vztahu. Věk, v němž se většina párů seznamuje, mám již za sebou. Na čele nemám napsané: "Jsem volná, jsi také svobodný, rozvedený nebo vdovec?" Když potkám sympatického muže, nevím, jaká je jeho momentální
životní situace. Co když jeho oslovením rozbiji jeho šťastnou rodinu? Všechny tyhle myšlenky a otázky se mi honily hlavou a svazovaly mě v tom, abych podnikla významnější kroky.

Chcete mě?

Připadala jsem si trochu jako v pořadu Marty Kubišové „Chcete mě?" Ani kdyby mě tam pan Srstka nabízel jako přítulnou, hravou, vhodnou do domácnosti i do společnosti by asi nepomohlo. A čekat, až se objeví princ na bílém koni? To mi připadalo jako čekat, až na vlakovém nástupišti přistane letadlo.

Jednoznačně jsem se tedy rozhodla, že oblíbené rčení mé babičky „sedávej panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě," není pro mne. Vzala jsem život do svých rukou. Vyrazila jsem si hledat svého partnera aktivně!

Internetová seznamka - místo s největším výběrem

Kde si můžete z potencionálních partnerů vybrat? Kde je jich nejvíc a kde se vlastně sami nabízejí? No přece na internetu. Jde jen o to dobře si vybrat. „Když se mi to podaří, své zkušenosti sepíši do knihy jako inspiraci pro další osamocené, kteří si pro sebe chtějí hledat partnera," řekla jsem si. A jak jsem řekla, tak jsem také udělala. Našla jsem si Jiřího a sepsala o svém hledání knihu Láska na první kliknutí aneb Jak hledat a najít partnera.

A tento článek, pokud jste jej dočetli až sem, je prvním z cyklu článků o seznamování, které pro vás připravuji. O čem si tedy přečtete příště? Třeba o tom, co všechno jsem musela udělat pro to, abych začala s úspěšným hledáním.

 

Hana Vovsová (více o ní zde)Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.