Nebezpečná hra jménem flirt

24.6.2009 | autor:

Nebezpečná hra jménem flirt

Flirt. Nebezpečná hra, která dodá sebevědomí. Většina lidí ji provozuje právě proto, že zalichotí, neublíží a dodá dobré nálady. Je vzrušující, nevyzpytatelná, ale umí být i zákeřná. Tato nezávazná koketerie dokáže při překročení hranic flirtu, kdy se fantazie stanou skutečností a nenaplněné přísliby realitou, způsobit pravé tornádo.

Zábava nebo nevěra?

Někteří flirt chápou jako zradu a považují jej za nevěru, jiní jej přehlížejí jako laciný a nevhodný žert nebo si s narážkami a poklonami nevědí rady. Odborníci oproti tomu namítají, že flirt může být účinným preventivním prostředkem proti nevěře. Nesmí se však překročit jisté hranice. Tajemství, lehkost a vtip flirtu totiž spočívají v jeho nezávaznosti. V tom, že zůstane u slov, která se nemají uskutečnit. Pokud se ale zrealizují, nejedná se už o flirt. Kam až může flirt zajít, ukazuje v jedné ze svých povídek i Milan Kundera. Falešný autostop je výmluvným dokladem, jak může být flirt destruktivní.

Letní flirt - ano či ne?

Někteří ale mají pocit, že k létu, bazénům a plavkám flirt prostě patří. Proč ne? Většina našich vztahů začíná lehkým flirtem, flirt je totiž signálem zájmu a předstupněm hlubšího vztahu. Představuje ideální prostředek k navázání kontaktu. Když se pohybuje v mezích, nemusí nikoho obtěžovat, zranit nebo zasáhnout. Jenže potíž je v tom, že hranice musí respektovat obě strany a nebezpečí hrozí tehdy, když tomu tak není. Jakmile začnete flirtovat, stěží z toho vycouváte. A pokud vás ten druhý nebude respektovat, problém je na světě. Vyzývavost flirtu otevírá nejedny dveře do nejtemnějších skulin lidského srdce. Proto buďte opatrní, flirt se nemusí vždy vyplatit!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: David Neregistrovaný | 2009-08-17 10:51:59
Maki napsal/a:
chlapy, jak typicky
Flirt tu je od počátku existence člověka, akorád za ty tisíce let prošel nějakým vývojem. Teď je flirt spíš moralizován a vznikají psychologické bariéry, neměli by... :)
Hodnocení: 0
Vložil: Maki Neregistrovaný | 2009-07-03 23:27:53
chlapy, jak typicky
Hodnocení: 0
Vložil: David Neregistrovaný | 2009-06-29 23:00:17
Ja taky ne. Je to součást lidství.
Hodnocení: 1
Vložil: Elvard Neregistrovaný | 2009-06-28 23:46:02
Ja bych to zas tak nehrotil :) Ve Falesnem autostopu byla prekrocena hranice, s tim se neda nic delat...
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.