Sex s tantrou

21.1.2010 | autor:

Sex s tantrouNáboženství a sex tvoří od pradávna provokující spojení. Zatímco křesťanství z něj učinilo hřích, východoasijská náboženství se jej snažila posunout dál. Vnímali sex jako tu nejpřirozenější součást lidského života a jeden ze způsobů, jak se propojit s bohy. Nejznámější technikou je tantra. Tantra používá mnoho rituálů a praktik, které vedou k dosažení stavu blaženosti, citového obohacení a nové energie.

Tantrická cvičení

V naší zeměpisné šířce se s tantrou setkáte ve speciálních tantrických školách nebo meditačních centrech. Zde se pod vedením zkušeného guru můžete zúčastnit tantrického cvičení. Tato cvičení jsou oblíbena zejména páry, avšak podstupují je i jednotlivci sami. Cílem těchto setkání je naučit ženy a muže vzájemnému porozumění a pomoci jim poznat své vlastní tělo. Naučíte se zde, jak vlastní tělo používat, abyste dosáhli co nejvyššího emocionálního a sexuálního zážitku. Připravte se na to, že pro vás bude možná ze začátku těžké odložit oděv, dotýkat se lidského těla na nejrůznějších místech a mluvit o tom, co je vám příjemné.

Probuďte svou sexuální energii!

Základem všech tantrických praktik je myšlenka, že vaše tělo obsahuje dva bohy – Šivu a Šakti. Při cvičení muži představují Šivu a ženy Šakti. Průběh rituálu se po staletí vyvíjel a každý ho praktikuje jinak. Tantra se nesoustředí na dosažení orgasmu, více se snaží probudit sexuální energii. K tomu používá masáže, různé způsoby dotýkání, recitace básní, spojení dvojice v klidové poloze a meditaci.

Výhody tantrického cvičení

Jaké účinky také může tantra mít v našem běžném životě? Častým problémem mužů je předčasná ejakulace a příliš rychlý orgasmus. Řešením je tantrické dýchání a relaxace. Když muž dokáže regulovat svůj dech a dokáže se uvolnit během sexu, zvládne tak lépe ovládat svůj penis. Ženám zase tantrické cvičení posiluje vnitřní pohlavní orgány, čímž dokáže zabránit nepříjemným onemocněním.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.