Péče o tělo v těhotenství

1.11.2013 | autor: Marie Baxová

Péče o tělo v těhotenství

Každá žena o sebe musí pečovat, v těhotenství to platí dvojnásob. Kromě vyváženého jídelníčku je potřeba zvýšit pozornost i o péči o tělo.

Zvýšená péče o zuby

Hormonální změny, které se v těle dějí během těhotenství, mohou mít za následek krvácení dásní. Pořiďte si raději jemnější kartáček na zuby a používejte ústní vodu, ovšem takovou, která neobsahuje alkohol. V těhotenství se také častěji tvoří zubní kazy, vyhněte se pokud možno konzumaci sladkostí a jezte hodně potravin bohatých na vitamin C. Po každém jídle si čistěte zuby. Miminko vám bere hodně vápníku, na svoji stavbu kostí, což může mít za následek oslabenou zubní sklovinu. Proto v těhotenství zajděte co nejdříve na preventivní prohlídku a nechte si ji potvrdit do těhotenské průkazky.

Jak pečovat o pleť

Vyrážky a akné na pleti, nejsou u těhotných žen žádnou výjimkou. Mohou za to opět hormony, díky kterým se více mastí pleť. Používejte proto kosmetiku, která neucpává póry a nezapomínejte na hydratační krémy. O čistou a vlhkou pleť se postará také pravidelný pitný režim.

Sprchovat či koupat?

Každá těhotná žena si zajisté ráda napustí vanu plnou vody a odpočine si, ale nedoporučují se příliš horké koupele a také je zde nebezpečí infekce. Mnohem vhodnější je sprchování a to střídavě teplou a studenou vodou, kdy se tělo krásně prokrví. Používejte pouze hydratační sprchová mýdla určené pro těhotné nebo mycí gely na intimní hygienu.

Péče o vlasy

V těhotenství se vlasy mohou více mastit nebo dokonce začít vypadávat. Řešením jsou šampóny pro mastící se vlasy a posilující šampóny. Není špatné během těhotenství navštívit kadeřníka, který vám nejen udělá nový sestřih ale pomůže i s padajícími vlasy.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.