Přebalovací pult je více než jen kusem nábytku

14.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Narození miminka je radost, ale rovněž kolotoč kolem jeho hygieny. Miminka s citlivější pokožkou musíme přebalovat i 10× za den. Rozhodně je proto nutné mít místo, kde miminko pohodlně a bezpečně přebalíme. Avšak nejen to.

Vztah s miminkem si vytváříme i při jeho přebalování

Právě při hygieně jsme našemu děťátku nejblíž. Přebalování není jen o tom, že zabráníme nechtěným opruzeninám z moči a stolice na citlivé pokožce dítěte a udržíme jej v čistotě, pomáhá též budovat silný vztah mezi miminkem a maminkou, či jinou pečující osobou. Obvykle je to právě na přebalováku, kde se na nás děťátko poprvé usměje, či řekne své první „mama“ či „tata“. Když je pro nás i dítě přebalovací pult pohodlný, máme z tohoto úkonu radost a nepokládáme jej jen za nutné zlo.

Praktické přebalovací pulty

Přebalovací pult by měl mít praktickou výšku, aby umožňoval péči o dítě bez nepohodlného ohýbání se. Důležité jsou též ochranné mantinely, které zabraňují miminku v pádu. Děťátko se nehýbe, pak však z ničeho nic udělá své první přetočení, a pokud nejsme pohotoví, může upadnout, přestože stojíme přímo u něj. Tomu zabrání právě vhodně navržené přebalovací pulty, jaké nechybí v sortimentu e-shopu Bambino.cz. Dobré přebalovací pulty nabízí rovněž zásuvky a jiné praktické prostory, které umožňují mít po ruce vše, co pro přebalování potřebujeme. Během něj se totiž od pultu nemůžeme vzdálit. Jen tak zaručíme bezpečí pro naše dítě.

Přebalovací podložky jako mobilní řešení

Pokud oceníme přebalování na více místech, ale i pro naše cesty mimo dům se nám bude rozhodně hodit přebalovací podložka. Ta je vhodná na přebalovací, ale i jiný nábytek, poslouží však položená kdekoliv. Na posteli, na pračce, na stole odpočívadla, kde s autem zastavíme, abychom přebalili své dítě. Podložky se snadno udržují, lze na ně obvykle koupit třeba froté potah, mají též bezpečnostně vyvýšený okraj.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.