Speciál pro maminky: Jak na výběr kočárku?

23.9.2014 | autor: Redakce PŽ

Speciál pro maminky: Jak na výběr kočárku?

Očekáváte nového člena rodiny? Pomalu sháníte výbavičku a začínáte přemýšlet, jaký kočárek svého drobečkovi pořídíte? Máme pro vás rady a tipy, jak při výběru kočárku postupovat a který kočárek je pro vás ten pravý.

Kdy je ten pravý čas na pořízení kočárku?

Určitě jste slyšela pověru, která říká, že pořízení kočárku před narozením miminka přináší smůlu. Na pověry zapomeňte a kočárek začněte vybírat rozhodně dříve. Po narození miminka budete mít spoustu jiných starostí, než pobíhání po obchodech. Udělejte si na výběr kočárku čas a pečlivě zvolte model, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Kde budete s kočárkem jezdit nejčastěji? Ve městě nebo v terénu?

Na základě této odpovědi zvolte vhodná kolečka. Na nezpevněný terén jsou vhodná nafukovací kolečka, díky kterým je jízda v terénu snadnější a pohodlnější. Ale nafukovací kola jsou poměrně těžší než kola pěnová, takže myslete také na celkovou hmotnost kočárku.

Pokud se budete s kočárkem pohybovat hlavně po městě, sáhněte po kočárku s menšími otočnými koly, která jsou pohyblivější a snadněji se s nimi budete pohybovat i v malém prostoru. Ve městě oceníte také nižší hmotnost kočárku.

Jeden kočárek od narození až do tří let? Jde to.

Kočárek je velká investice a je zbytečné pořizovat jich více. Díky současnému trendu, ke kterému se přiklánějí všichni přední výrobci, stačí pořídit kočárek jen jeden. Kombinované kočárky si zamilujete pro jejich praktičnost a variabilitu.

Po zakoupení kombinovaného kočárku se odstrojí sportovní nástavba a nacvakne se hluboká korbička pro novorozeně. Po šesti měsících můžete opět nasadit sportovní nástavbu – a ta je vhodná pro děti až do tří let!

Kombinovaný kočárek vždy vybírejte podle sportovní nástavby. Ideální sportovní nástavba by měla být prostorná, polohovací, s polohovací opěrkou na nohy a s možností otočení po/proti směru jízdy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.