Jak nejlépe investovat? Zlato je jistota, která nezklame!

9.11.2020 | autor: Redakce PŽ

Jak nejlépe investovat? Zlato je jistota, která nezklame!

Investování zdaleka není doménou těch, kteří jsou dokonale zasvěceni do tajů finančních, akciových a komoditních trhů. Hluboká znalost problematiky je sice nesporná výhoda, nicméně zhodnotit své prostředky můžete, přestože nemáte dokonalý přehled. Jen je třeba držet se několika jednoduchých zásad. Ty vám pomohou předejít situaci, kdy byste neuváženým krokem přišli o vložené peníze.

Spekulativní investování je jen pro ty, kteří se neobávají případné ztráty

Investičních příležitostí je celá řada a dost možná jste už narazili na někoho, kdo vás přesvědčoval o jistotě zázračného zisku při koupi kryproměn, akcií nebo jiné transakci. Takovým obchodům se však raději vyhněte, chcete-li v první řadě uchovat hodnotu svých prostředků a navíc dosáhnout i nějakého zisku. Jsou sice lidé, kteří takovým způsobem opravdu zbohatli, mnohem více jich však o vynaložený majetek zčásti, případně úplně přišlo. Nemůžete-li nad případnou ztrátou mávnout rukou a vaším cílem je získat jistotu, vydejte se konzervativní cestou.

Nenechávejte peníze zbytečně zahálet na bankovním účtu

To, že od běžného účtu nelze v dnešní době očekávat zhodnocení, je všeobecně známo, často jsou s jeho vlastnictvím spojeny i výdaje. A nevyplácejí se ani spořící účty – nabízené úroky jsou tak nízké, že stěží pokryjí inflaci.

Drahé kovy jsou osvědčené i v době krize. A mezi nimi jednoznačně vede zlato

V současné situaci, kdy se ekonomika otřásá v základech, je třeba chránit své prostředky lépe než dříve. Vývoj je nejistý, jednou z mála jistot je dlouhými staletími prověřené zlato. A samozřejmě také platina, stříbro a paladium. Při nákupu zlatých slitků se navíc vyhnete platbě DPH. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Pamětní mince nejsou jako investiční zlato ideální, jejich cena zohledňuje i sběratelskou hodnotu. Českému trhu proto dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Investiční zlato koupíte i přes internet

Spolehlivým a léty prověřeným prodejcem je firma Zlaté mince, jejíž ředitel Pavel Trtík uvádí: „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let.. Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Investiční zlato můžete i v době pandemie jako diskrétní a pojištěnou zásilku na www.zlate-mince.cz. Firma také provozuje prodejnu v Obecním domě.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.