Nabídka práce může souviset s videopohovorem. Jak u něho obstát?

14.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Nabídka práce může souviset s videopohovorem. Jak u něho obstát?

Pošli jste přes výběrové řízení na novou pracovní pozici a čeká vás pracovní videopohovor. V současné době se jedná o jednu z možností, jak personalista pozná, zda je pro vás nabízená práce Plzeň vhodná a zda k ní máte potřebné dovednosti a znalosti. Někdy se jedná o virtuálně řízený pohovor, jindy to může být kombinace pohovoru virtuálního a osobního.

Různé nástroje a možnosti videopohovorů

Může se jednat o videochat nebo klasický videopohovor. Společnosti pro nábor práce Brno využívají různé platformy či aplikace. Velmi často se jedná o Zoom, Skype Google Meet/Hangouts nebo Microsoft Teams. Vaším klíčem k úspěšnému videopohovoru je seznámit se s příslušnou platformou, pokud již s jejím používáním nemáte zkušenosti. Jen tak se vyhnete technickým obtížím neboť videopohovor má stejnou váhu jako pohovor osobní. Tím, že příslušnou platformu zvládnete používat, dokážete svoje technické dovednosti, které ve svém možném budoucím zaměstnání budete používat. S největší pravděpodobností totiž společnost tuto platformu používá i pro komunikaci se svými zaměstnanci, především v případě, že pracují částečně nebo úplně z domova.

Plánování videopohovoru – klíč k úspěchu

Na videopohovor se připravte stejně, jako na pohovor klasický. Kromě toho je potřeba zkontrolovat i technické zázemí – webovou kameru, mikrofon, pozadí za vámi, které se bude zobrazovat v kameře, osvětlení – zdroj světla by neměl být za vámi, jinak bude váš obličej ve stínu. Úhel kamery by vás měl zobrazovat od pasu směrem nahoru. Důležitý je váš obličej. Zkontrolujte prostor na stole, zda se zde nenachází zbytečnosti, prostředí by mělo být uklizené. Pro videopohovor si vyberte místnost, kde vás nikdo a nic nebude rušit. Těsně před pohovorem vypněte svůj mobilní telefon a také všechna upozornění, která máte nastavená na svém počítači. Vyhnete se tak zbytečným rušivým elementům. Nepodceňte ani vhodné oblečení a účes.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.