Naučte se konečně pořádně anglicky v jednoletém pomaturitním studiu

14.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Angličtina je v dnešní době už nepostradatelnou součástí našich denních životů. Nejde jen o cestování do zahraničí, kde je samozřejmě angličtina velice užitečná, ale například i o studium na vysoké škole nebo o pracovní příležitosti. Pokud patříte mezi ty, kteří si svou angličtinou nejsou vůbec jistí a potřebují ji zlepšit, tak zbystřete.

Už to, že chcete zdokonalit své jazykové znalosti, je skvělý první krok! Pojďme se společně podívat na to, jak to udělat nejefektivněji a nejrychleji. Už jste slyšeli o pomaturitním studiu angličtiny?

 

Jak to funguje

V jednoletém pomaturitním studiu se učíte anglicky pět dní v týdnu, každý den čtyři vyučovací hodiny. Jde tedy o opravdu intenzivní studium, které procvičuje všechny stránky jazyka. Během tohoto roku se připravujete na složení státní jazykové zkoušky nebo i zkoušek Cambridge English. S českými lektory i rodilými mluvčími pracujete na gramatice, mluvení i poslechu.

Na začátku nemusíte skládat žádné přijímačky. Pouze si napíšete rozřazovací test, který určí vaši úroveň. Správné určení úrovně jazyka je velmi důležité, protože podle ní budete zařazení do odpovídající skupinky, ve které se nejvíce naučíte.

 

Výhody statusu studenta

Ze zákona mají studenti pomaturitního jazykového studianárok na status studenta. Co to znamená? Státní sociální podpora, zdravotní pojištění, úlevy na daních nebo zlevněné jízdné. To vše i s kartičkou ISIC, kterou ve škole dostanete zdarma.

 

Je však důležité vědět, že nárok na status studenta máte pouze tehdy, když nastoupíte do pomaturitního studia ve školní rok bezprostředně následujícím po maturitní zkoušce. Zní to trochu složitě, proto se nebojte doptat a do jazykovky zavolejte nebo napište.

 

Kde studovat

Na výběru jazykové školy si dejte záležet. Pročtěte si pozorně recenze, zajděte se podívat přímo do školy a ptejte se na vše, co vás napadne. Je opravdu důležité výběr nepodcenit, přeci jen tam strávíte rok života.

Pokud jde o pomaturitní studium angličtiny, Brno patří mezi města s nejvyšší prestiží. V jednom městě se vám kloubí život velkoměsta s blízkostí přírody. V docházkové vzdálenosti od jazykové školy máte všechny ty skvělé kavárny a bary. Brno je zkrátka uzpůsobené pro studentský život!

Abychom to zakončili, pomaturitní studium jazyků představuje skvělou příležitost, jak si opravdu efektivně zlepšit svou jazykovou úroveň před tím, než vyletíte do světa. Podle našich zkušeností v žádných jiných typech studia jazyků studenti nedosahují tak rychlých pokroků.

Napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám zodpoví všechny vaše dotazy a rádi vám ukážou prostory školy. Tak popadněte výzvu za pačesy!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.