Slovník cizích slov pro každou situaci

26.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Slovník cizích slov pro každou situaci

Jazyk se postupem času přirozeně vyvíjí, a tak se běžně stává, že se v něm začnou objevovat různá cizí slova a termíny. Je tím pádem naprosto přirozené, když si s nějakým slůvkem nevíte rady. Pro tyto případy naštěstí existuje záchrana v podobě slovníků cizích slov.

Nikdo nechce být za hlupáka

Možností, jak můžete přijít do styku s cizími termíny, je nespočet. Nejčastěji se dají zaslechnout v médiích, objevují se v textech na internetu či na ně narazíte ve škole nebo v práci. Mnoho lidí, když taková situace nastane, ve většině případů vůbec netuší, jaký přesný význam dané slovo má. To je naprosto v pořádku, ovšem pokud nezačnou předstírat, že spolkli moudrost světa a všechno znají.
 
Takové osoby se velice snadno dostanou do nepříjemné situace, protože slovo použijí v špatném významu, než by správně měli. Pro takové jedince existuje jedna velmi dobrá rada. Když si nejste s jakýmkoliv slůvkem a jeho významem stoprocentně jistí, raději použijte slovník cizích slov. Předejdete tak nepříjemným situacím, kdy se přeřeknete a v celém kolektivu budete za hlupáka.

Knihy nejsou potřeba

Spoustě lidem, řekne-li se slovník cizích slov, se vybaví tlustá velká kniha plná odborných termínů. Nebojte se, proto, abyste znali významy všech slov, nemusíte nutně každý den vláčet takovou bichli. Žijeme v moderní době plné vymožeností a hlavně internetu, tudíž vám stačí navštívit online slovník. Mezi další výhody jistě patří také dostupnost i přes chytrý mobilní telefon, který dnes vlastní už téměř každý.
 
Mít po ruce takovou vychytávku na slova vám poskytne oproti ostatním velkou výhodu. Od teď již nemusíte hádat jestli má slovo meliorativní nebo pejorativní nějaký význam.  Nepříjemné situace, které vznikají z nevědomosti, se tak mohou stát minulostí.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.