Odstupné při skončení pracovního poměru: Přečtěte si konkrétní příklad ze života

Odstupné při skončení pracovního poměru: Přečtěte si konkrétní příklad ze života

Odstupné slouží jako určitá finanční kompenzace při rozvázání pracovního poměru. Výše odstupného přitom závisí především na délce trvání pracovního poměru. Zajímá vás víc?

více

Co na sebe k přijímacímu pohovoru?

Co na sebe k přijímacímu pohovoru?Už víte, o čem chcete u přijímacího pohovoru mluvit? Myslíte si, že jste řádně připravení? Výborně! Nezapomeňte však také doladit zdánlivé maličkosti: Tělo mluví svojí vlastní řečí a i tak nevinná maličkost jako gesto či nevhodně zvolené oblečení může být velice důležitým signálem o vaší osobnosti. U pohovorů často sedí řada expertů, kteří se nenechají ošálit slovy.
celý článek komentářů (5)

Zaměstnání na míru: Jak na to?

Zaměstnání na míru: Jak na to?Hledáte zaměstnání a pořád nic? Nemůžete natrefit na to, co byste si představovali a co by vám sedělo? Jste už tak zmateni, že ani nevíte, co hledáte, jen už někde pracovat? Neslevujte ze svých požadavků a ani si nemyslete, že chyba je ve vás! Zkuste si odpovědět na pár otázek a ujasnit si, co hledáte. Uvidíte, že za pevně vytyčeným cílem se vám půjde lépe než k mlhavému obzoru...
celý článek komentářů (1)

V zaměstnání se člověk bez angličtiny už neobejde

V zaměstnání se člověk bez angličtiny už neobejdeJistě to znáte. Běžná otázka u pohovoru: „A anglicky umíte?“ nebo „Jak jste na tom s jazyky?“ Člověku se krabatí čelo a marně vysvětluje, že se dříve holdovalo spíše ruštině a že angličtina nebyla považována za světový jazyk. Ale co naplat, zaměstnavatel vyžaduje znalost jazyka alespoň na „komunikativní úrovni“.
celý článek komentářů (0)

Ostrov Hamilton: nejlepší práce na světě

Ostrov Hamilton: nejlepší práce na světěPředstavte si bydlet šest měsíců v krásném luxusním hotelu tak za čtyři, pět milionů dolarů, přímo na konci Hamiltonova ostrova s výhledem na Pacifik. Cestovat po ostrovech, zkoumat vše, co nabízejí, a snažit se přilákat na ně více turistů. To vše za sto padesát tisíc australských dolarů, což je v přepočtu asi dva miliony korun. Tak právě takovouto práci nabízí úřad pro turismus australského státu Queensland.
celý článek komentářů (3)

Pohovor: Co od něj čekat a jak se připravit?

Osobní setkání - pohovor s budoucím zaměstnavatelem je nedílnou součástí v procesu hledání práce. Proto je zapotřebí tuto část nepodceňovat a velmi dobře se připravit. Pohovory se v poslední době výrazně posunuly kupředu. Již to není pouhý rozhovor o vás a vašich cílech, ale součástí se stává i řada personálních nástrojů. Mezi tyto nástroje patří například vstupní testy, vyhodnocení personalistou (vizáž, vystupování a tak dále) či praktická část určité činnosti.
celý článek komentářů (0)

Jak napsat motivační dopis

Jak napsat motivační dopis

Určitě již všichni máte nějaké zkušenosti s hledáním práce nebo brigády. Absolutní nutností v dnešní době je životopis neboli CV (Curriculum vitae) a také motivační dopis. Když si prolistujete nabídky práce v novinách a na internetu, z 90% je v nich požadován motivační dopis. Co to tedy je a jak jej správně sestavit?

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.