Po svátcích zpět do práce? S úsměvem!

3.1.2011 | autor:

Po svátcích zpět do práce? S úsměvem!

Vánoční svátky mohou znamenat taky trochu blázinec. Jistěže se celý rok těšíme, jak si báječně odpočineme od pracovních povinností a budeme si užívat rodinného krbu, sladkého nicnedělání a všech těch dobrot, které jsou s Vánoci spojené. Jenže ejhle, realita má často do vysněného ideálu daleko.

Těžké jídlo, spousty alkoholu, maratón návštěv a rodinných setkání, prohýřené noci a líný odpočinek u televize – často se právě díky tomu po Vánocích cítíme, jako bychom potřebovali dobít baterky. Jenže leden nepřinese nic jiného než práci, dohánění pracovního skluzu, případně zkouškové období, a samozřejmě minimální volno. Jak se vrhnout se do novoročního procesu odpočatí a plní energie?

Co s nulovou motivací?

Najít motivaci ke stoprocentním pracovním výkonům hned na začátku ledna, tedy v době, kdy se člověk ještě pořádně nevzpamatoval ze všech svátečních zážitků, je bohužel poměrně těžkým úkolem. O to víc, když si představíte všechny ty kupy papírů k vyřízení, desítky emailů či čekajících klientů a připočtete také fakt, že další pořádné volno je kdovíjak daleko. Ale není všem dnům konec. Do pracovního procesu se můžete navrátit odpočatí, motivovaní a usměvaví. Jak na to?

Nový rok, nové příležitosti

Zaprvé zapracujte na svém myšlení. Neberte první novoroční dny jako nutné zlo, ale naopak jako začátek něčeho nového, nepoznaného, něčeho, na co se můžete těšit. Není potřeba dávat si nesplnitelná předsevzetí, která vás akorát zbytečně frustrují v případě, že je nesplníte. Spíše se na nastávajících 365 dní dívejte jako na moře otevřených příležitostí, které jen čekají, až je objevíte. Říkáte si už roky, že pohnete se svou angličtinou, naučíte se pravidla golfu nebo procestujete Provence? Nyní je skvělá doba na spřádání plánů a podnikání drobných krůčků, které vás dovedou k realizaci vašich snů.

Udělejte si čas na sebe

Když už jsme u toho bilancování, rozhodně se nezapomeňte hned v prvních lednových dnech odměnit za všechny své úspěchy dosažené v předešlém roce. Udělejte si radost, která vás zahřeje u srdce i v chladných zimních dnech – například odpoledne strávené na havajské masáži vás psychicky probudí mnohem lépe než důkladný úklid obývacího pokoje. Vaší tělesné schránce neuškodí ani nový účes, trendy kousek v šatníku, návštěva té nové mexické restaurace nebo večerní relaxační koupel ve vaně se sklenkou šampaňského. Věnujte se čas od času také sami sobě, pak půjde i nahromaděná práce mnohem rychleji od ruky.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.