Služby finančního poradce - ano či ne?

20.5.2010 | autor:

Služby finančního poradce - ano či ne?

V téměř celé západní Evropě vzrůstá trend finančního  poradenství. Česká republika oproti vyspělému světu naopak zaostává. Lidé si tu ještě nezvykli na to, že je možné si za odbornou radu zaplatit. Většinou jim služby, poskytované finančními poradci připadají jako zbytečné. Přesto dobrý finanční poradce vám může ušetřit nejen čas, který byste péči o své finance museli věnovat, ale i spoustu peněz.

Proč svěřit finance poradci?

Věc je jednoduchá a na první pohled zřetelná. Buď se o své finance dokážete postarat sami – to ovšem vyžaduje znalosti z oblasti fungování finančního a kapitálového trhu, finanční matematiky a investování – nebo své peníze svěříte do rukou kvalifikovanému finančnímu poradci. Ten zváží vaše možnosti a připraví několik vhodných plánů, jak investovat v čase. Rozvrhne vaše finance a připraví důmyslný a profesionální plán možného investování. Na vás pak je zvážit, zda vám podmínky navrhnuté odborníkem vyhovují, jste-li schopni plnit finanční závazky a spořit podle nich. Důležitý tak je i váš aktivní přístup, konzultace a společně zvolené nejlepší řešení.

Dlouhodobá spolupráce

Stejně jako ve všech ostatních povoláních i v profesi finančního poradenství existují poradci dobří a špatní. Obojí jsou však odměňováni v drtivé většině formou provizí a právě různá výše provizí u jednotlivých produktů svádí některé poradce k uzavírání výhodných smluv především pro ně samotné a zájmy vás jako klienta neberou v potaz. Dobrý finanční poradce však chce, abyste byli spokojeni vy jako klienti. Krátkodobý profit vymění za vaši spokojenost a doporučení. Dobře ví, že kvalitní poradenství se pozná, a klienti si ho v budoucnu znovu najdou. Vydělá tak na tom ještě víc. Dlouhodobá spolupráce tak patří k jedné ze základních vizitek dobrých finančních poradců.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.