Pleteme z vlny a příze

Pleteme z vlny a příze

Zima už klepe na okna, my drkotáme zuby, protože přituhuje. Máte povinnou výbavu na chladné dny? Teplé svetříky, čepice, šály, rukavice. Ne? A co kdybyste si je vyrobili sami?

více

Přírodní lékárna: heřmánek pravý

Přírodní lékárna: heřmánek pravýCítíte se občas po vydatném nedělním obědě trošku nesví? Jako by vás bolely vnitřnosti a signalizovaly – máme toho dost!? Tak zkuste místo prášků a farmaceutických výrobků osvědčenou přírodní metodu. Heřmánek pravý má blahodárný vliv nejen na naše trávení a imunitní systém, ale pravidelný šálek čaje alespoň jednou denně působí i jako uklidňující prostředek, snižuje úzkost, stres a duševní vypětí, pomáhá člověku vyrovnat se s obtížnými depresivními situacemi a nabýt opět duševní rovnováhu.
celý článek komentářů (0)

Jak si vypočítat výši důchodu?

Jak si vypočítat výši důchodu?

Chystáte se do penze a rádi byste věděli, jak vysoký důchod máte ze zákona právo pobírat? Průměrná důchodová penze se v současné době pohybuje kolem devíti tisíc sto korun. Tato částka je ale jenom orientační, každý dostává podle vlastních zásluh a přesnou výši státních příspěvků počítají odborníci každému zvlášť. I když se na první pohled může zdát, že jde o složitý proces, vězte, že si můžete vypočítat více méně přesně částku sami. Jak na to?

celý článek komentářů (1)

Nespavost: problém stáří

Nespavost: problém stáříUž zase nemůžete spát? Bloumáte v noci po bytě, hned saháte po knize, hned zapínáte televizi, ale nic vás netěší – chtěli byste spát, spát! Ano, špatný spánek často ztrpčuje život seniorů. Podle statistik se jedná až o čtvrtinu starší české populace. Co vlastně nespavost je, čím je ve starším věku způsobena a co se dá proti ní podniknout?
celý článek komentářů (0)

Jazykové kurzy pro seniory

Jazykové kurzy pro seniory
Nikdy není pozdě začít! To platí mimo jiné i o studiu cizích jazyků a vzdělávání se obecně. Není pravda, že kurzy angličtiny, němčiny nebo španělštiny jsou jen pro mladé studenty. Naopak i starší ročníky si mají z čeho vybírat! Zkuste překonat společenská klišé a vyzkoušejte si několik lekcí cizího jazyka na vlastní kůži.
celý článek komentářů (1)

Jak potěšit prarodiče

Jak potěšit prarodičeVšichni známe ten pocit, kdy se blíží čas k obdarování rodičů či prarodičů. Toužíme po tom, udělat jim co největší radost, ale nevíme jak. Jsou starší, a proto se snažíme najít dar, který by náležitě ocenili. Ačkoli se to zdá být příliš těžké, po krátkém průzkumu zjistíte, že na trhu lze sehnat hned několik speciálních produktů určených právě pro ně. Nemáme na mysli ponožky nebo bačkory, ale zajímavé netradiční dary. Ty těžko naleznete v běžném obchodě, lepší je zabrousit na internetu.
celý článek komentářů (0)

Když přijedou vnoučata...

Když přijedou vnoučata...Říká se, že se prarodiče z návštěvy vnoučat radují dvakrát. Když přijíždějí a když odjíždějí. Po týdenních prázdninách a pobytu s vnoučaty se totiž často cítí velice vyčerpáni. "Babi, pojď se mnou ven!", "Dědo, já chci na kolo!", "Co podnikneme dneska odpoledne?" Jak zvládnout svá vnoučata, neunavit se a prázdniny s potomky svých dětí si jaksepatří užít?
celý článek komentářů (0)

Nordic walking - specialita severu

Nordic walking - specialita severuNordic walking, přeloženo doslova "severská chůze", je v dnešní době již oblíbeným a celosvětově rozšířeným sportem. Možná právě proto, že není nijak náročný. Jedná se o klasickou kondiční chůzi, kde vám jako výbava postačí speciální hůlky a běžecké boty. Lékaři je tato chůze vyzdvihována a doporučována jako velmi přirozený styl chůze, který efektivně zapojuje do pohybu devadesát procent svalů těla, snižuje zátěž kolen i kotníků a díky hůlkám, o které se opíráte, se cítí každý hned jistěji.
celý článek komentářů (1)

Vzdělávání pro seniory? Ano!

Vzdělávání pro seniory? Ano!Máte pocit, že se doma nudíte? Už vás přestalo bavit sledovat televizi a máte chuť něco podniknout? Nebo máte pocit, že dnešnímu modernímu světu už tak úplně nestačíte a v závěsu za ním pokulháváte? Takzvané univerzity třetího věku vás mohou mnoho naučit, dozvíte se věci, o kterých jste doposud neměli ani potuchy a znovu "přičichnete" k opojnému studentskému životu.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.