Pleteme z vlny a příze

Pleteme z vlny a příze

Zima už klepe na okna, my drkotáme zuby, protože přituhuje. Máte povinnou výbavu na chladné dny? Teplé svetříky, čepice, šály, rukavice. Ne? A co kdybyste si je vyrobili sami?

více

Proti Alzheimerovi můžete bojovat

Proti Alzheimerovi můžete bojovatPředstavte si, že sedíte v křesle. Rozhlížíte se kolem sebe a nemůžete nic poznat. Kde to jste? Vůbec nepoznáváte tu sedačku, na níž sedíte, ten obraz, co visí na zdi. Do pokoje vchází člověk a říká vám: Maminko! Jak to maminko? Vy máte syna? Nepamatujete se. Pokud vám tato situace připadá hrůzostrašná, na nic nečekejte a začněte svou paměť cvičit dřív, než bude pozdě. Odborníci radí zkusit jednoduchý trénink: učení jazyka, sudoku či křížovky jsou prý nejlepší.
celý článek komentářů (0)

Tajemství aktivního stáří

Tajemství aktivního stáříOdchod do důchodu není důvodem k rozmrzelosti, nejistotě nebo snad zatrpklosti. Jistě, znamená v lidském životě významnou změnu - člověk má najednou tolik volného času! A také dvě možnosti: buď sedět doma, nadávat na svět a zabývat se svými zdravotními problémy, nebo si konečně najít čas na spoustu věcí, které vždycky chtěl dělat, ale vytíženost mu to nedovolovala.
celý článek komentářů (0)

Počítač pro důchodce? Rozhodně ano!

Počítač pro důchodce? Rozhodně ano!

Myslíte si, že moderní informační technologie se týkají jen studentů nebo pracujících? Toto klišé už dnes dávno neplatí. Počítače  se stávají  nezbytnou součástí moderního života a také se starší generací se začínají rychle kamarádit. Patříte také mezi ty, které technologický pokrok nezajímá a o internetu jste slyšeli maximálně nějakou zmínku v televizi či od vnuka? Zkuste se zamyslet nad možnostmi, které vám počítač s připojením k internetu může nabídnout.

celý článek komentářů (0)

Multivitamíny a doplňky stravy

Multivitamíny a doplňky stravy

Říká se, že zdravá strava je základem zdraví. Tím pádem, jíme-li zdravě a vyváženě, měli bychom našemu tělu dopřávat dostatek cenných živin a vitamínů. Ne vždy tomu tak ale je. Každý vitamín nebo minerální látka má přesnou denní doporučenou dávku, kterou je poměrně obtížné přesně dodržet (tedy nechceme-li strávit své volno každodenním detailním plánováním jídelníčku). Denní doporučená dávka se navíc liší v závislosti na hmotnosti jedince. Pokud i při snaze o zdravý životní styl nedokážeme tělu dodat to, co potřebuje, přichází na scénu pomocníci ve formě multivitaminů a doplňků stravy.

celý článek komentářů (0)

Mobil už nemusí být jen pro mladé!

Mobil už nemusí být jen pro mladé!

Být bez mobilního telefonu je dnes už téměř nemyslitelné. Pevné telefonní linky se lavinovitě ruší a kdo nemá mobilní telefon, jako by snad ani neexistoval, protože zastihnout se ho nedaří a nedaří. Co ale dělat, když patříte ke generaci, které ani při nejlepší vůli mobilní telefon nic neříká? A co si počít, jestliže je mobil vaší prodlouženou rukou a chcete se svými rodiči či prarodiči komunikovat mobilem, neustále je přesvědčujete, vysvětlujete jim, jak funguje, ale všechno marné? Jejich argumenty jsou totiž pádné: displej je příliš malý, titěrná tlačítka moc blízko u sebe a těch funkcí, co telefon má, čert aby se v tom vyznal!

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.