Dárky pro seniory

19.12.2009 | autor:

Dárky pro senioryVánoce se neúprosně blíží a s nimi také horečnaté přemýšlení, čím potěšit své blízké. Marně tápete nad vhodným překvapením pod stromeček? Netušíte, čím poctít dědu, a jaký dárek pro babičku letos vymyslet? Ponožky a kolínské odložte letos stranou! Pořiďte babičce a dědovi originální dárky – zážitkové kurzy!

Nevšední dárky

Snad všichni se shodneme, že zajímavé dárky pro seniory je velmi těžké vybrat. Handrkuje se s vámi každoročně babička nad darovaným svícnem, nemluvě o dědovi podezřívavě rozbalujícím další balíček s papučemi? Jděte na to letos jinak a pořiďte prarodičům nevšední dárky. Zamyslete se nad zálibami prarodičů. Nebojte se zapátrat v paměti hlouběji a vybavit si, co je bavilo třeba před pár lety. Sedávala občas babička k pletení a děda zasněně mluvíval o vlastní  kůlně? Pak máte vyhráno.

Zážitek jako dárek

Darovat zážitek svým blízkým se nikdy neomrzí a vězte, že si takové dárky užijí i senioři, zvláště ti aktivní a moderní. Napadlo vás třeba darovat babičce kurzy vaření specialit světové kuchyně? A co takhle kurzy keramiky, batikování, malování na hedvábí, pletení a tak dále? Rukodělné kurzy jsou vůbec skvělým nápadem, neboť udržují i starší šedou kůru mozkovou aktivní. Dědovi věnujte například kurzy pro kutily či dřevařské lekce. Pořídit mu můžete také zahradní domek, kde by své nové řemeslo mohl nerušeně provozovat.

Počítač pro každého

Inklinují-li vaši prarodiče k aktivnímu životnímu stylu, pak máte před sebou nepřeberné možnosti, čím je potěšit. Co třeba počítačové kurzy nebo kurzy angličtiny? Babička a děda si budou jistější na cestách, a díky pomoci internetu si mohou vyhledat zajímavé informace o výletech do okolí nebo kulturním životě ve městě. Pokrokového dědu pak jistě zaujme zakoupená jízda ve ferrari nebo terénní čtyřkolce, šmrncovní babička ocení wellness víkend nebo kosmetický kurz.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.