Jak potěšit prarodiče

2.5.2009 | autor:

Jak potěšit prarodičeVšichni známe ten pocit, kdy se blíží čas k obdarování rodičů či prarodičů. Toužíme po tom, udělat jim co největší radost, ale nevíme jak. Jsou starší, a proto se snažíme najít dar, který by náležitě ocenili. Ačkoli se to zdá být příliš těžké, po krátkém průzkumu zjistíte, že na trhu lze sehnat hned několik speciálních produktů určených právě pro ně. Nemáme na mysli ponožky nebo bačkory, ale zajímavé netradiční dary. Ty těžko naleznete v běžném obchodě, lepší je zabrousit na internetu.

Někteří lidé jsou sice v důchodu a všichni očekávají, že chtějí jen klid a žádné vzrušení. Proč jim však nezkusit dodat novou energii tím, že jim umožníte naučit se nějakou novou činnost nebo zkusit nějaký netradiční zážitek? Budete překvapeni kolik radosti ze života jim tak připravíte.

Dopřejte jim opečování

Velice oblíbeným zážitkem je wellnes. Wellnes procedury hojně navštěvují zejména mladí. Přitom právě našim rodičům a prarodičům by tato kúra mohla zlepšit zdraví, ba dokonce i pozvednout sebevědomí. Výhodou wellnes pobytů je také nezávislost na ročním období. Součástí bývají různá ošetřování pokožky, koupel ve vířivé vaně, pedikúra, různé masáže a další. Většina provozovatelů vám poskytne dárkový certifikát, takže budete moci gratulovat se vší parádou. 

Zapátrejte po předcích

S nadšením bude jistě přijat i další nápad. Nechejte zjistit kořeny svých blízkých, samozřejmě těch, které hodláte obdarovat. Zejména pokud se podaří vyhledat o předcích i nějaké zajímavosti. Je dokonce možné se takového průzkumu zúčastnit.

Podobným způsobem bychom mohli pokračovat dále. Zapojte svoji fantazii a rozvzpomeňte se na vše, co vám staroušci kdy vyprávěli. Je váš dědeček nebo tatínek bývalý tankista? Zařiďte mu jízdu tankem. Pochází babička či maminka z vesnice a už celá desetiletí na sobě neměla kroj? Tak jí ho sežeňte! A co takhle pohádková jízda v kočáře pro rodiče slavící zlatou svatbu?


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.