Jazykové kurzy pro seniory

29.5.2009 | autor:

Jazykové kurzy pro seniory

Nikdy není pozdě začít! To platí mimo jiné i o studiu cizích jazyků a vzdělávání se obecně. Není pravda, že kurzy angličtiny, němčiny nebo španělštiny jsou jen pro mladé studenty. Naopak i starší ročníky si mají z čeho vybírat! Zkuste překonat společenská klišé a vyzkoušejte si několik lekcí cizího jazyka na vlastní kůži.

„Jazykovky“ stokrát jinak

Jazykové školy rostou jako houby po dešti a s nimi se rozvíjí i nabídka vyučovaných kurzů. Klasické večerní hodiny cizích jazyků tak v posledních letech doplnily specializované lekce zaměřené na určitou problematiku či konkrétní skupinu posluchačů. Tak nám vzniklo denní studium, přípravy na jazykové certifikáty, jazyky pro nejmenší, lekce pro rodiče s dětmi, „business“ hodiny nebo – a teď pozor – lekce cizích jazyků pro seniory.

Poslední světové výzkumy totiž prokazují, že věk rozhodně není překážkou při studiu jazyka, naopak. Začít se studiem opravdu není nikdy pozdě. I starší ročníky dokážou vybičovat své mozkové závity k akci a rozšířit si jazykovou výbavu. Chce to jen trošku odvahy a píle, odměna je však nedocenitelná.

Procvičujte mozek, bude vám vděčný

Co vám studium přinese? Spoustu nového. Naučíte-li se základům cizího jazyka, zvedne se vám okamžitě sebevědomí. Pokud chcete dokázat svým lenivým vnoučkům, že ještě rozhodně nepatříte do starého železa, vydejte se na svou první hodinu! Během několikaměsíčního kurzu si osvojíte minimálně spoustu užitečných frází a nebudete se pak bát mluvit v cizině nebo odpovídat zvídavým turistům v tuzemských končinách. Studium jazyků vám pomůže při cestování, kdy pro vás bude hračkou dorozumět se při každodenních situacích.

Být stále mlád

Studiem navíc zaručeně ožijete! Jazykové kurzy pro seniory jsou koncipovány tak, aby starším ročníkům vyhovovaly. Výuka probíhá v malých skupinkách a je vedena tempem odpovídajícím všem participantům. Také tematické okruhy jsou voleny tak, aby seniory zaujaly. V kurzech se účastníci naučí číst, překládat a hlavně mluvit v daném jazyce. Výhodou je také socializační funkce lekcí – na hodinách angličtiny totiž poznáte nové přátele, rozšíříte si obzory, dozvíte se něco nového o jiných kulturách a krajinách. Chcete-li prožít aktivní stáří, zapojit mozkové závity a celkově omládnout, není nad čím váhat. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Miladka Neregistrovaný | 2009-06-04 19:14:14
Ač mi to už tolik nemyslí, stále to zkouším. Doporučuji všem se pořád vzdělávat. Člověk se pak cití lépe.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.