Když přijedou vnoučata...

18.4.2009 | autor:

Když přijedou vnoučata...

Říká se, že se prarodiče z návštěvy vnoučat radují dvakrát. Když přijíždějí a když odjíždějí. Po týdenních prázdninách a pobytu s vnoučaty se totiž často cítí velice vyčerpáni. "Babi, pojď se mnou ven!", "Dědo, já chci na kolo!", "Co podnikneme dneska odpoledne?" Jak zvládnout svá vnoučata, neunavit se a prázdniny s potomky svých dětí si jaksepatří užít?

Nejste v tom sami

Jistě to znáte. Děti plné energie poskakující kolem vás a vyžadující neustále pozornost. Spí vůbec někdy tito malí "andílci"? Vypadají neustále tak čile a odpočatě, vždy připraveni na nějaké to dobrodružství. A vám už energie dochází. Sedíte zhrouceně na židli a chuť podnikat něco s těmi malými nezbedníky se vytratila. Nebojte, tohle není jenom váš problém. Malé děti jsou prostě nezdolné a unaví lidi mnohem mladší než jste vy.

Buďte rychlejší!

Pokud na to půjdete takticky, plán zní: Unavit svá vnoučata dříve, než ona přemohou vás. Proto vymyslete nějakou pro vás nenáročnou hru. Zadejte dětem nějaký úkol, který budou muset vyplnit a předvést vám výsledek svého snažení. Vy jenom zkontrolujete podaný výkon a udělíte body. Tak se dá vymyslet činnost, která děti bude bavit a vás příliš neunaví.

Dejte dětem volnost

Pokud chcete vážně zažít příjemné prázdniny a se svými vnoučaty se pobavit, zkuste být méně úzkostliví a dejte dětem více svobody. Samozřejmě – jistá opatrnost je na místě, ale z rozbitého kolena se nestřílí. Dopřejte dětem samostatnost, ať věci dělají po svém. Vyvarujete se tak zbytečným střetům, hádkám a pláči.

Nezapomeňte ani na výlety. Změnu prostředí děti uvítají a vaši dovolenou zpestří. Míst, kam si můžete vyjet, je spousta. Od zoologických zahrad přes koupaliště až k lesu. Tak užijte si dovolenou se svými vnoučaty!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.