Koníčky na míru seniorům

25.3.2010 | autor:

Koníčky na míru seniorůmMáte již pár křížků na krku a dlouhá léta jste nepodnikli nic zajímavého. Proč taky začínat s kurzy němčiny, když i vaše desetiletá vnučka ovládá tento germánský jazyk lépe? A proč se vydávat na za dovolenou do Paříže vždyť je to zbytečné utrácení. Také uvažujete podobným způsobem? Tak s tím rychle přestaňte! Že život po šedesátce nekončí, ale mnohdy teprve začíná, vás přesvědčí následující tipy na trávení volného času.

Hobby pro starší ročníky

Aktivně prožité stáří by nemělo být výdobytkem několika moderně smýšlejících jedinců, ale povinným plánem všech seniorů. Z jakého důvodu? Nové koníčky a aktivity vám dodají životní energii, povzbudí vás a pomohou omládnout. A navíc se přiučíte leccos zajímavého. Pusťte se tedy do toho, co vás baví, a neohlížejte se na fakt, že vám dávno není dvacet let. Vyměňte dopolední telenovely za kreativní dílnu a kurzy batikování, po obědě se vydejte na procházku po okolí. K nedělnímu obědu sezvěte kamarádky a vyzkoušejte nový recept, který vařila sympatická dvojice kuchařů v televizi. Malujte, pořiďte si hole na nordic walking nebo podložku na pilates, objevujte taje internetu a pilujte anglická slovíčka. Nejenže budete mít víc témat k hovoru s rodinou a příbuznými, ale objevíte v sobě netušené možnosti a kopce pozitivní energie.

Univerzita třetího věku

Chcete se dozvědět, na jakých principech funguje Evropská unie, či vás vždy fascinovala psychologie osobnosti? Ať už je předmět vašeho zájmu jakýkoli, vězte, že na získávání nových poznatků není nikdy pozdě. Mnoho univerzit na našem území dnes nabízí komplexně zaměřené programy celoživotního vzdělávání, z nichž některé jsou seniorům šité přímo na míru. Toužíte-li rozšířit své vědomosti o učivo, které se na školách neprobírá, poohlédněte se po speciálních kurzech a seminářích. Nabídka je dnes opravdu široká – od lekcí východní filozofie přes gastronomické kurzy až po semináře pro zvyšování sebevědomí. Nebojte se změny a vykročte vstříc novým zážitkům. Překvapí vás, na kolik podobně smýšlejících vrstevníků narazíte. U kávy pak můžete probrat aktuální problémy ve světové politice. 

Senior seznamka

Váš společenský život může vzkvétat i v pokročilém věku, chce to jen trochu píle a sem tam nějaký ten úsměv. Právě pro aktivní seniory jsou vytvořeny speciální internetové seznamky, kde můžete hledat doprovod na sobotní výlet, kolegyni na hodiny kalanetiky či spřízněnou duši pro procházky s vaším psím miláčkem. Proto neváhejte a dejte novým tvářím šanci, aby se staly součástí vašeho života. Nebudete litovat.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.