Mobil už nemusí být jen pro mladé!

20.12.2008 | autor:

Mobil už nemusí být jen pro mladé!

Být bez mobilního telefonu je dnes už téměř nemyslitelné. Pevné telefonní linky se lavinovitě ruší a kdo nemá mobilní telefon, jako by snad ani neexistoval, protože zastihnout se ho nedaří a nedaří.

Co ale dělat, když patříte ke generaci, které ani při nejlepší vůli mobilní telefon nic neříká? A co si počít, jestliže je mobil vaší prodlouženou rukou a chcete se svými rodiči či prarodiči komunikovat mobilem, neustále je přesvědčujete, vysvětlujete jim, jak funguje, ale všechno marné? Jejich argumenty jsou totiž pádné: displej je příliš malý, titěrná tlačítka moc blízko u sebe a těch funkcí, co telefon má, čert aby se v tom vyznal!

Možná je načase sáhnout po novince, která se poslední dobou na trhu s mobilními telefony objevila. Jsou jí mobily s designem, kterým byste sice žádného teenagera zrovna nepotěšili, ale starším lidem padnou jako ulité. Svým způsobem se jedná o návrat k původním větším rozměrům a zastaralému vzhledu telefonu, ale zato se zcela jednoduchým ovládáním a dalšími výhodami, kvůli kterým stojí zato do těchto modelů investovat.

Mobilní telefony „pro starší a pokročilé“ mají například velmi hlasitý poslech i vyzvánění, mnohem větší kontrastní displej, na němž lze nastavit opravdu pořádnou velikost písmenek, takže ho ocení i lidé, jimž zrak příliš neslouží, protože již není potřeba nosit s sebou v kabelce či kapse neustále brýle na čtení či lupu.

Další výhodou jsou velká tlačítka, s nimiž by již ani SMSky nemusely být problém. Některé modely mají dokonce i speciální tlačítko pro případ nouze a příruční svítilnu. Navíc je mobil většinou vybaven jen základními programy, jako je volání, SMS a budík, takže se v nich člověk neztratí.

Ještě nevíte, co pořídit sobě nebo svým rodičům, popřípadě babičce či dědečkovi k Vánocům? Speciální mobilní telefon jistě potěší každého, kdo by sice chtěl být se svými blízkými ve spojení častěji a pohodlněji, ale dosud mu to technika kvůli jeho fyzickým dispozicím neumožňovala.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.