Nordic walking - specialita severu

30.3.2009 | autor:

Nordic walking - specialita severu

Nordic walking, přeloženo doslova "severská chůze", je v dnešní době již oblíbeným a celosvětově rozšířeným sportem. Možná právě proto, že není nijak náročný. Jedná se o klasickou kondiční chůzi, kde vám jako výbava postačí speciální hůlky a běžecké boty.

Lékaři je tato chůze vyzdvihována a doporučována jako velmi přirozený styl chůze, který efektivně zapojuje do pohybu devadesát procent svalů těla, snižuje zátěž kolen i kotníků a díky hůlkám, o které se opíráte, se cítí každý hned jistěji.

Nordic walking vznikl ve Finsku jako forma přípravy na zimní sezónu lyžařů a především běžkařů. Tento tréninkový program udržoval sportovce neustále ve vynikající kondici a jako velmi efektivní forma pohybu získával neustále na oblibě. Dnes je již rozšířen po celém světě.

Proč si vybrat nordic walking?

Možná se ptáte, co je na obyčejné chůzi s dvěma hůlkami tolik zvláštního. Možná právě ta obyčejnost a dostupnost. Ale copak k tomu člověk potřebuje hůlky za tolik peněz? Nestačilo by si někde v lese vzít nějaký klacek? Odpověď zní – zcela jistě nestačilo. Hole jsou vyrobeny ze speciálních, velice lehkých materiálů, jako je kupříkladu uhlík,  hliník či směs uhlíkovo-skleněných vláken. Mají také tvarované rukojeti uzpůsobené vašim prstům a speciální poutka zamezující vypadnutí hole z ruky. I jejich špičky stojí za povšimnutí: na kluzkém povrchu vám právě díky nim hole nepodklouznou.

Nordic walking je také ideálním prostředkem k nastartování či udržování dobré fyzické kondice, překonání určitých zdravotních problémů a shazovaní přebytečných kil. Příznivě ovlivňuje držení těla, pomáhá od bolestí zad. Nebo ho můžete provozovat pro zábavu a relaxaci. Zkrátka když vás už nebaví klasické vycházky, zkuste nordic walking.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: sova Neregistrovaný | 2010-10-18 13:35:00
Myslím si že tento pohyb je pro důchodce to pravé,rada chodím bohužel samotnou mě to nebaví.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.