Pleteme z vlny a příze

27.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Pleteme z vlny a příze

Zima už klepe na okna, my drkotáme zuby, protože přituhuje. Máte povinnou výbavu na chladné dny? Teplé svetříky, čepice, šály, rukavice. Ne? A co kdybyste si je vyrobili sami?

Pletení a háčkování

Ruční práce patří k činnostem, které se opět vrací do módy. Rukodělné výrobky jsou originální, kvalitní, protože daný výrobce jim věnuje péči, svůj čas a vybírá s láskou ty nejkvalitnější materiály, aby jeho dílo dlouho vydrželo. Různé šicí stroje nebo pletací jehlice dnes nejsou povinnou součástí výbavy domácností. Jde o hobby, s nímž se daný kreativec zabaví. Pletení a háčkování patří mezi tyto aktivity. Chcete to také zkusit? Začněte něčím jednoduchým, třeba šálou. Pak se můžete vrhnout na další. Návodů na pletení a háčkování je mnoho. Na internetu najdete podrobný postup, jak uháčkovat rukavice, palčáky, čepice i svetry. Pusťte se s chutí do toho.

Vlna a příze – výběr

Dnes máme tu výhodu, že výběr různých přízí je opravdu veliký. Nejen, že máme mnoho odstínů od základních barev, ale lze si vybírat i z tónované vlny. Z mnohobarevné příze pak vzniknou pestré oděvy, krásně vytvoříte efekt tzv. lavírování, kdy tón přichází do tónu jiného. Podívejte se například na příze Alize Diva batic, s nimiž si upletete krásný veselý oděv. Set v podobě rukavic, šály a čepice bude v těchto tónech nádherný. Jestli toužíte po decentnosti, příze Alize mají i základní paletu barevných tónů, které můžete mezi sebou krásně kombinovat. Navíc jde o velmi kvalitní produkty, které dlouho vydrží jemné a pevné, i když je mnohokrát vyperete. Vezměte do ruky jehlice i stvoření svého nového a jedinečného outfitu, který nebude mít nikdo jiný. Pletení či háčkování jsou příjemnými aktivitami, u nichž si odpočinete a na konci této relaxace vznikne něco krásného, co můžete nosit, darovat, klidně i prodávat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.