Vánoce s rodinou

23.12.2009 | autor:

Vánoce s rodinou

Celý rok se těšíte, až strávíte Vánoce s rodinou, jenže realita se od vašich představ často diametrálně liší? Místo pohodového dýchánku při čaji a cukroví a odpolední procházky zasněženou krajinou vás čeká rozhádaná rodina a na silnicích místo sněhu rozšlapané bláto? Vánoce s rodinou mohou být tak příjemné, jak jste si je vysnili, chce to jen trochu snahy.

Vánoční svátky s rodinou

Každý rok je to stejné. Chcete strávit vánoční svátky pěkně v kruhu rodinném. Na Štědrý den se však místo koled z kazeťáku ozývá hysterický švagr, který našel ve smaženém kaprovi malou kost a první svátek vánoční strávíte slavnostní oběd spíše hádkami na témata jako politika, zaměstnání či ekonomická krize než pochutnáváním si na pravé domácí svíčkové se šesti. Vánoce s rodinou zkrátka mohou být velmi stresující. Ze všech reklam se na vás valí konzumní doporučení o tom, jak si máte (respektive musíte) Vánoce s rodinou užít. Když se jen něco malého nepovede, máte pocit zkažených svátků a na všechny padá splín – vždyť si přece Vánoce s rodinou automaticky musíte užít, tak kde se stala chyba?

Nestresujte se

Problémem jsou právě přehnaná očekávání. Proto první rada zní: smiřte se s tím, že Vánoce s rodinou nikdy nebudou perfektní. Pokazit se může kde co, od připečené vánočky až po výpadek proudu během štědrovečerní večeře. Nenechte se však vyvést z míry. Důležité je umět se společně s dětmi a vnoučaty vzniklé situaci zasmát. Nedělejte tedy z komára velblouda a berte vniklé maličkosti s nadhledem. Vždyť co je důležitější  - perfektně nazdobený byt jako z magazínu nebo pohodové Vánoce s rodinou?

Aktivně prožité Vánoce

Po vydatném obědě se postarejte o to, aby měla celá rodina trochu pohybu na čerstvém vzduchu. Pomůžete tak všichni svému zdraví a ulehčíte o Vánocích tolik zatěžovanému trávicímu systému. S rodinkou se můžete vydat zapálit svíčky na hřbitov nebo do kostela, kde ukážete vnoučatům pravou sváteční mši. Vánoce totiž nejsou jen o obžerství, naopak. Čím aktivněji je strávíte, tím lépe se budete cítit. A dobrá nálada je pro sváteční pohodu nesmírně důležitá. Co třeba oprášit staré vánoční tradice? Lití olova a pouštění svíček po vodě potěší nejen zvídavá vnoučata.

Vánoční atmosféra

Jak se dále postarat o sváteční atmosféru? Vezměte mlsná vnoučata na vánoční trhy, mrzutou snachu potěšte několika podomácku připravenými vánočními punči a dopřejte si kulturní zážitek na jednom z adventních koncertů nebo na vánoční výstavě v nedalekém muzeu. Pokud vám kazí náladu nahnědlá břečka, pro kterou je označení sníh více než zavádějící, vezměte celou rodinu na hory. Zasněžená krajina dokáže se zamračenými příbuznými divy. Vánoce s rodinou se zkrátka dají nejen přežít, ale hlavně užít.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.