Vzdělávání pro seniory? Ano!

23.3.2009 | autor:

Vzdělávání pro seniory? Ano!

Máte pocit, že se doma nudíte? Už vás přestalo bavit sledovat televizi a máte chuť něco podniknout? Nebo máte pocit, že dnešnímu modernímu světu už tak úplně nestačíte a v závěsu za ním pokulháváte? Takzvané univerzity třetího věku vás mohou mnoho naučit, dozvíte se věci, o kterých jste doposud neměli ani potuchy a znovu "přičichnete" k opojnému studentskému životu.

Jít či nejít?

Možná se ptáte proč? Proč bych měl(a) jít opět do školy – vždyť jsem na to moc starý(á)! Tak to si rozhodně nemyslete. Staré přísloví praví – není nikdy pozdě. A má pravdu. Pokud vás možnost zařadit se opět do řad studenstva láká, nenechte se nikým ovlivnit. Univerzity třetího věku vás zapojí opět do života, už nebudete zažívat chvíle nudy doma a možná, že se na televizi podíváte rádi při představě, že buď toto nebo zase ta šílená skripta!

Našly by se však i jiné důvody: sociální kontakt, pocit užitečnosti a vzdělanosti. Toto všechno je dobré pro zdravý psychický i fyzický život, který je nutný obzvláště v důchodovém věku.

Nová doba

Podle své volby se budete věnovat tomu, na co jste doposud neměli třeba tolik času, naučíte se pracovat s počítačem a vyhledávat na internetu. Máte možnost učit se cizímu jazyku, a to opravdovým světovým jazykům – angličtině, němčině či francouzštině – ruština už dávno „nefrčí“. Předměty si můžete zvolit, a tak by se vám nemělo stát, že byste byli nuceni do studia něčeho, co vás vůbec nezajímá.

Pokud tedy opravdu celé dny trávíte zavřeni v bytě, nevíte co by, je možná právě Univerzita třetího věku ideální možností nějakého druhu aktivity. Tak nebojte se a staňte se znovu mladými!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.