Jak letošní Vánoce konečně nepřibrat? Pohybem!

24.12.2010 | autor:

Jak letošní Vánoce konečně nepřibrat? Pohybem!

 

Přestože Vánocům právem náleží označení nejkrásnější svátky v roce, pro mnoho žen jsou přeci jen důvodem k pár vráskám navíc. Začíná to předvánočním shonem ohledně úklidu, nakupování dárků a pečení cukroví a dalších pochutin, kdy není čas ani na návštěvu fitka, ani na pravidelnou zdravou stravu.


Během svátků se pak stoly prohýbají pod nánosem dobrot, kterým prostě nejde odolat. Když k tomu přidáme návštěvy u příbuzných, celodenní sledování pohádek a sem tam nějaký ten vaječný koňak, nesmíme se divit, že prvního ledna nedopneme kalhoty. Jak se konečně letos vyhrabat ze začarovaného kruhu a užít si kouzelné Vánoce bez kil navíc?


Samozřejmě, že si člověk chce adventní čas užít bez zbytečného přemýšlení nad každou kalorií. Novoroční smutnění nad nezapnutou sukní však může znamenat vcelku nemilou tečku za jinak krásným vánočním veselím. Lze vůbec najít rovnovážnou cestu pro spokojené Vánoce bez špatné nálady nad kily navíc? Ano, s pomocí pohybu!


Co si myslí odborníci

V časopise o zdravém životním stylu jsem se jednou dočetla radu fitness trenérů, že ani o svátcích bychom neměli zapomínat na pravidelné návštěvy posilovny. To je možná pravda (ostatně ve velkých městech už dnes opravdu naleznete fitka otevřená i během svátků), ale vyměnit vánoční pohodu s rodinou za znuděné sledování zpocených těl ve vydýchané tělocvičně? To patrně nebude šálek kávy nás všech, kteří ke sportu přistupujeme s heslem, že nic se nemá přehánět. Jak to ale udělat, abychom si mohli dopřát všechny ty obalované kapry, linecká kolečka, punče od babičky či silvestrovské jednohubky bez výčitek?

 

Rady ze života


Moje kamarádka má na vánoční uzobávání jednoduchý (a nutno říct, že také neméně účinný) recept. „Řídím se heslem, že co je přirozené pro tělo, je dobré i pro mě. Vánoční svátky se tak snažím co nejvíce trávit venku a aktivně – procházkami, na běžkách či výšlapem na Lysou horu,“ prozrazuje své tipy na ploché bříško po bramborovém salátu. Hýbejte se přes svátky tak, abyste každý den něco dělali, ale neměli přitom pocit, že svou tělesnou schránku nějak nadměrně namáháte. Po štědrovečerní večeři navštivte půlnoční koncert (a auto nechejte doma), rodinný oběd zakončete prozkoumáním adventní výzdoby v okolí, při sněhové pokrývce vytáhněte děti sáňkovat či lyžovat. Ani nepřízeň počasí nemusí vaše plány rozhodit, co třeba místo uzobávání cukroví uspořádat soutěž ve twisteru nebo se vyblbnout v nedalekém bazéně?


Určitě sami vymyslíte desítky možností, jak zapojit pohyb do svého každodenního vánočního programu. Chce to jen trochu snahy, abyste v lednu konečně zapnuli ty kalhoty s úsměvem na rtech.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.