Tahin – zázrak Blízkého východu

Tahin – zázrak Blízkého východu

Obchůdky s biopotravinami v posledních letech vyrostly jako houby po dešti. Nabízejí produkty z ekologického zemědělství, celozrnné „neošizené“pečivo, a také mnohdy cizokrajné produkty, které si ještě nenašly cestu k masovému dovozu do supermarketů. Některé výrobky jsou navíc obestřeny určitým tajemnstvím, protože v české kuchyni nepatří mezi ty tradiční. Mezi takové produkty patří i tahin, který najdete v regálech mnoha biopotravin. Patří mezi dovozové zboží, které si na našem trhu teprve hledá místo, ale vlastnosti tahinu jsou známy už po staletí.

více

Osvěžující jarní jídelníček s avokádem

Osvěžující jarní jídelníček s avokádemAvokádo. Dříve exotické slovo, dnes potravina na jídelním lístku velkého množství restaurací s cizokrajnou kuchyní. A pokud dbáte na zdravou stravu nebo rádi zkoušíte nové recepty, jistě jste i vy s touto mexickou pochoutkou přišli do styku. Přineste do své kuchyně svěží vítr a oslavte první jarní dny lehkými a chutnými pokrmy s avokádem.
celý článek komentářů (0)

Zabalte si do práce rychlou a chutnou svačinu

Zabalte si do práce rychlou a chutnou svačinuZe všech stran se na vás valí doporučení dietních odborníků ohledně vyvážené a pravidelné stravy. Snídaně, oběd, večeře a mezitím dvě svačinky sice zní rozumně a patrně by menší porce pětkrát denně vyřešily vaše žaludeční problémy, pálení žáhy, únavu či pár kilo navíc, ale kdo má dnes čas na dodržování stravy jako ze žurnálu? Čtěte, jak si připravit chutné a jednoduché svačinky do kabelky a nakrmit hladový žaludek i v největším pracovním shonu.
celý článek komentářů (1)

Kolik máte druhů aneb Jak efektivně péct cukroví

Kolik máte druhů aneb Jak efektivně péct cukroví"Kolik máte druhů?" Pánové prominou, že možná nebudou hned rozumět. Zato dámy v tomto předvánočním čase budou vědět okamžitě. Velmi častým tématem prosincových rozhovorů je totiž, kolik máte druhů cukroví, jestli máte již uklizeno, nakoupený stromeček, kapra a podobně.
celý článek komentářů (2)

Party a la mexicana

Party a la mexicana Pořádáte domácí večírek a lámete si hlavu nad tím, čím ctěné přátele a kolegy pohostit? Nudí vás již poněkud fádní kombinace brambůrků, tyčinek, jednohubek a obložených chlebíčků? Máte chuť vnést do vaší kuchyně trošku svěžího vánku a jižanské atmosféry? Pak jste na správné adrese! Máme pro vás tipy, jak domácí pohoštění proměnit v ochutnávku mexických a jihoamerických dobrot, po kterých se všichni přítomní budou moci utlouct a vy budete zvolena za hostitelku roku!

celý článek komentářů (0)

Sushi

Sushi
Proč jsou Japonci tak zdraví, štíhlí a dožívají se vysokého věku? Odpověď je jednoduchá – jedí totiž sushi. Tato vynikající specialita z rýže, řas a ryb má nejen minimum kalorií, ale celou řadu zdraví prospěšných látek. Ozdravte jarní jídelníček a připravte si sushi doma!
celý článek komentářů (0)

Prosciutto – vůně Itálie

Prosciutto – vůně Itálie
Slunná Itálie zásobuje celý svět výbornými gastronomickými pochoutkami s příchutí Středomoří. Přesněji řečeno představuje prosciutto (známé také pod jménem pršut nebo prošuto) výbornou šunku vyráběnou v celé oblasti Středozemního moře. Výborný pršut je asi jedna z prvních věcí, které si asociujeme, slyšíme-li zmínku o letní dovolené. Tuto dobrotu je hřích neochutnat. Chcete se o pršutu dozvědět více?
celý článek komentářů (0)

Muffiny

MuffinyOrientujete se v kuchyni a rádi zkoušíte nové recepty? Baví vás pečení dezertů a hledáte inspiraci v zahraničích kulinářských specialitách? Nebo vám přišla nečekaně návštěva a vy je nemáte čím pohostit? Vyzkoušejte americké muffiny. Recepty na muffiny jsou velmi jednoduché a rychlé, chuť těchto lehkých sladkostí je vždy vynikající.
celý článek komentářů (0)

Čokoláda

ČokoládaBez čokolády si mnoho z nás nedokáže představit svou každodenní existenci. Tu si dáme čtvereček kvalitní čokolády ke kávě, tamhle zobneme zase čokoládový dort. Mezi oblíbené pamlsky, kterými se odměňujeme za úspěchy i malá selhání, patří belgické pralinky, čokoládové fondue nebo relaxační čokoládové masáže. Tato sladká pochoutka patří navíc mezi staletími ověřená afrodiziaka. Myslíte si, že v sobě čokoláda skrývá další tajemství, která je potřeba odhalit?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.