Zážitkové bio odpoledne pro celou rodinu

9.9.2010 | autor: Redakce PŽ

Nově zrekonstruovaná mateřská školka Tetty, přímo u tramvaje na Petřinách, hostí na své krásné zahradě ve středu 22. září zážitkové zábavné odpoledne „Poznej svého ekofarmáře aneb Ekofarmaření s příběhem", které je určeno pro rodiny s dětmi a všechny zájemce o inspiraci bio životním stylem. Sejdou se zde ekofarmáři, kteří pravidelně dodávají bio ovoce a zeleninu do stovek pražských domácností prostřednictvím bedýnkového systému Freshbedynky.cz. Od 15.00 je připraven bohatý program, který udělá radost chuťovým buňkám návštěvníkům během spousty ochutnávek, odhalíte triky, jak poznat bio kvalitu čerstvých potravin a poznáte spiralizér - kouzelný nástroj pro přípravu několikametrových „špaget" z různé zeleniny. 

Organizátorem akce je Ráj chutí, společnost, která se zabývá zdravým životním stylem a vzdělávacími programy pro šťastný, úspěšný život dětí i dospělých (www.rajchuti.cz).

„Cílem zážitkového odpoledne je přiblížit Pražanům jaké příběhy a kdo se skrývá za každou Freshbedýnkou, která se ocitne u nich doma na stole, a také předání nové zdravé inspirace pro radost z jídla a „vaření",  říká Filip Říha, organizátor akce a majitel Ráje chutí, a k organizaci akce dodává:   „Vstupné na akci je dobrovolné, nicméně doporučujeme 50 Kč za osobu a 100 Kč za celou rodinu, protože  veškerý výtěžek bude věnován na dobrou věc - podporu ekofarmářů. Zájemce také prosíme, aby se na akci zaregistrovali na emailu setkani@freshbedynky.cz nebo tel.: 739 544 488, abychom pro každého návštěvníka připravili dostatek pokrmů k ochutnání." 

Objevení spiralizéru - zdravé a hravé jídlo pro děti
Součástí programu budou i hrátky se  Spiralizérem -  nastrojem, který pobaví celou rodinu. Během pár minut vykouzlí z cukety, mrkve dvou až třímetrové „špagety".  Návštěvníci je mohou ochutnat v nečekaných ale velmi lahodných kombinacích -  třeba takové špagety z mrkve s krémem z biojahod z farmy Botanicus jsou velká pochoutka.

Příběhy ekofarmářů a bio triky
V čem jsou bio plodiny hodnotnější než běžné ovoce a zelenina a jak se opravdová bio kvalita pozná? To jsou nejčastější otázky, které zodpoví odborníci na zdravý životní styl a také ekofarmáři, mezi kterými se objeví např.:  ekofarma Sluníčko z Dolního Bousova, pan Novotný z Velkých Popovic a ekofarma Zelený Dvůr z Horních Počernic, ekofarmy Bílý mrak rodiny Sůsových z Týniště nad Orlicí, Botanicus z Ostré a mnozí další.

Místo konání: Šantrochova 3, Praha 6 - Petřiny

Čas konání: 22.9., 15 - 18.00

Z ovoce a zeleniny od těchto zemědělců si už teď můžete sestavit bedýnku přesně dle vlastního přání a nechat si ji odvézt domů - v elektronickém obchodě na http://shop.freshbedynky.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.