Hořčíkový olej vám může v mnoha ohledech výrazně pomoci

26.12.2021 | autor: Redakce PŽ

I když si dnes žijeme v pravdě královsky, mnoho lidí kupodivu trpí nedostatkem různých druhů vitamínů a minerálů. Není se ani čemu divit, jelikož se náš jídelníček často skládá pouze z drobných porcí ovoce a zeleniny, které však obsahují velké množství vlákniny a pro život nezbytných prvků. Mezi těmi nejdůležitějšími složkami, kterých máme pomálu, je i magnesium.

Jak se projevuje nedostatek hořčíku?

Lidi obvykle trápí malé množství hořčíku v krvi, i když o tom sami třeba ani nevědí. Celá řada příznaků se totiž může projevovat nenápadně a člověk snadno mávne rukou nad občasnou bolestí na šíji, trnutím lýtkového svalstva nebo únavou. Samozřejmě, že tyto problémy mohou být způsobeny mnoha faktory, nicméně hořčík, respektive jeho malé množství, je obvykle nejběžnějším vysvětlením, zvláště pak u mladších lidí.

Výše zmíněné negativní projevy nejsou zase takovou katastrofou, avšak jsou zde i daleko horší příznaky, jež už se přehlédnout nedají. Tím asi nejhorším je tetanický záchvat, který může být laiky klidně zaměněn i za záchvat epileptický.

Naštěstí se nejedná o nic závažného, pouze o silné svalové záškuby a křeče, jež obvykle během několika málo minut zmizí. Pro dotyčného člověka by se však mělo jednat o varování. Po takovémto záchvatu je vhodné se poradit s lékařem a začít užívat magnesium v pilulkách.

Alternativní řešení

Magnezium ve formě tablet neúčinkuje tak efektivně, jak si mnoho lidí myslí. Skrze trávicí soustavu se všechny potřebné látky nevstřebají. Dvojnásob to pak platí u jedinců, co mají potíže s trávením.

Proto se stále častěji používá hořčíkový olej, jenž se však nepije, nýbrž slouží jako mazadlo. Nanáší se na postižená místa, případně je možné ho využít v horké koupeli. Na rozdíl od pilulek má olej výhodu v tom, že účinkuje opravdu rychle a případné křeče dokáže zahnat v mžiku.

Jeho užívání nemá žádná negativní účinky, naopak. Jen při první aplikaci je možné zaznamenat krátkodobé a velice mírné brnění na potřeném místě, ovšem jedná se o jednorázový efekt, který se opakuje pouze zřídka a není nikterak nebezpečný ani obtěžující.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.