Jak se zbavit akné?

23.10.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak se zbavit akné?

Otázka, na kterou hledají odpověď stovky generací. Nikdo se nespokojí s nevzhlednými pupínky, ucpanými póry v podobě černých teček a jizvičkami po akné. Jak skutečně úspěšně bojovat s akné, aniž by vám zůstaly tyto zjizvené stopy? Známe řešení.

Vhodná léčba akné

Kdysi jedna reklama hlásala, že akné nebolí, ale umí pěkně otrávit život. Souhlasíme, ale přece jen dodáme, že ony i ty zanícené pupínky umí pěkně zabolet. Akné je projev určitých hormonálních změn v těle nebo signál detoxikace. Proto se pupínky objevují v pubertě. A když například sportujete a potíte se, tělo vylučuje škodliviny, rovněž se objevují pupínky. Jestli bojujete s rozšířenými póry, zanáší se do nich prach, jenž vytváří onu černou čepičku, která „zdobí“ nos nebo celou tzv. T-zónu. Pupínky máme tendenci vymačkávat, ovšem nechte to na profesionálech a takto vyčištěnou pleť doma dokonale opečovávejte. Pomocníkem vám bude kosmetika na akné z lékárny, která je skutečně účinná. Například Vichy na akné má celou řadu produktů, kdy krok za krokem budete udržovat vaši pokožku čistou a svěží.

Speciální kosmetika na akné

Léčba akné znamená, že musíte denně dodržovat několik kroků, které udrží vaši pleť čistou. Rozhodně se vždy odličujte. Voda nestačí, tonikum se dostane do hloubky pórů a harmonizuje stav pleti. Ta nebude ani mastná, ani suchá. Mezi přípravky Vichy na akné patří i tzv. lokální péče. Speciální, silně koncentrovaný přípravek, který cíleně zapůsobí na kožní problém. Zkuste i 3v1. Přípravek, který lze použít jako čistící emulzi, masku nebo peeling. Pamatujte, že na vaši pleť působí vše, co se jí dotkne, proto myslete i na to, že i make-up musí mít přívětivé složení. Nejlépe tedy vybírejte zase u osvědčené značky v lékárně. Jedině systematickou péčí a dodržováním pravidel docílíte krásné a svěží pleti bez nepěkných červených pupínků a nevzhledných černých teček, jejichž neestetickou podobu dokreslí mastná pleť.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.