Většina lidí dezinfikuje povrch špatně. Jak to dělat správně?

2.12.2021 | autor: Redakce PŽ

Většina lidí dezinfikuje povrch špatně. Jak to dělat správně?

Dezinfekce na povrchy je účinný nástroj, pokud jej používáte správně. V tomto článku vám proto ukážeme nejlepší postup čištění povrchů.

Dezinfekce na povrchy dokáže zabít téměř 100 % bakterií a virů. Věděli jste ale, že pokud ji budete používat špatně, tak tuto účinnost rapidně snížíte? A to mnohdy více než o 50 %. Pokud tedy chcete, aby byla vaše domácnost sterilní a bezpečná, čtěte dál. Ukážeme vám totiž postup, díky němuž vaši domácnost dokonale vydezinfikujete.

Čistíte špatně?

Nejprve se ale pojďme podívat na to, jak vlastně většina lidí svoji domácnost dezinfikuje. Alespoň podle naší zkušenosti můžete říct, že většina lidí použe nastříká dezinfekci na povrch nebo na hadřík a pak daný povrch otřou. To ale není příliš efektivní postup. Sice tímto způsobem nějaké bakterie a viry zapudíte, rozhodně ale ne výše zmiňovaných téměř 100 %.

Dezinfekce na povrchy by se totiž měl nanášet až po důkladném vyčištění. Nejprve si tedy nalijte do kýble teplou vodu a přidejte saponát. Hadřík vymáchejte ve vodě se saponátem a poté povrch důkladně otírejte. A to tak, abyste odstranili veškeré viditelné nečistoty. Jakmile povrch očistíte, nechte jej zaschnout. A až poté můžete aplikovat dezinfekci standardním způsobem.

Kvalitní čištění

Dezinfekce bude mít díky tomuto postupu téměř 100 % účinnost. Vysvětlení je přitom jednoduché. Zatímco při pouhé aplikaci dezinfekce byste otírali pouze vnější část povrchu, po důkladném vyčištění a následné aplikaci budete čistit více hloubkově. To znamená, že budete schopní odstranit ještě více bakterií a virů, které by se jinak dokázaly skrýt pod neviditelný filtr, o němž byste si mysleli, že jste jej odstranili.

Aby ale dezinfekce fungovala opravdu dobře, je potřeba pořídit kvalitní výrobek. Jestliže jeden takový chcete, pak se podívejte na eshop Prostredkycistici.cz. Kromě dezinfekce na povrchy tu naleznete i celou řadu dalších čistících prostředků za skvělé ceny. V pravidelných akcích a se speciálními slevami pouze pro registrované uživatele.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.