Hubnutí do plavek – hon za krásnou postavou?

19.4.2009 | autor:

Hubnutí do plavek – hon za krásnou postavou?

„Leden - za kamna vlezem, duben ještě tam budem“ – tato oblíbená česká pranostika v dnešní době již dávno neplatí (přisuzujme to třeba globálnímu oteplování), protože za poslední roky jsme byli svědky poněkud krátkých a mírných zim. Tudíž v březnu už za kamna lézt nemusíme, naopak vyrážíme – sic s deštníkem v ruce - do ulic. A duben? První skutečně jarní měsíc nás nutí odhazovat zimní svršky a užívat si nesmělých slunečních paprsků. S nimi ovšem přichází zděšení mnoha žen a mužů – ty pneumatiky musí do léta pryč!

Ideální recept?

Skutečně je to tak. Začínající jaro s železnou pravidelností děsí zejména ženy, které jsou s prvními slunečními dny schopny vyvinout nadlidskou dřinu v tělocvičnách a na běžících pásech. K tomu přidáme pořádnou detoxikační „očistu“ – a problém je na světě! Tělo bez pořádné kondice, navíc unavené nehostinným zimním obdobím, se totiž bouří a nespolupracuje. Co byste po něm taky chtěli, když ho denně mučíte na strojích a ještě mu nedáte ani najíst? Jistě, sport, detoxikace a zdravá strava jsou skutečně správnými nástroji v honbě za štíhlejší postavou, ale všeho moc škodí. Nasadíte-li vražedné tempo, nedivte se, když po několika dnech či týdnech skončíte s nataženými svaly, chronickou únavou a hlavou v ledničce. Nehuntujte si tělo a jděte na to chytře!

Zvolněte!

Samozřejmě by většina z nás dala kdovíco za to, aby mohla nemilé špíčky uhnízdivší se kolem boků a na stehnech poslat „k šípku“ co nejrychleji, ovšem blesková snaha má jen jeden efekt – a to „jojo“. Naopak pomalá a soustavná snaha bývá odměněna. A co vás na konci takové cesty čeká? Přece pevnější tělo a lepší kondice! I když se letní dny nezadržitelně blíží, mějte na paměti, že méně znamená více. Hubnout by naše tělo mělo ideální půl kila až kilogram za týden. Tímto tempem nedochází ke ztrátě svaloviny a disbalanci, jak tomu bývá u takzvaných bleskových diet.

Jak na to?

Jděte na to tedy chytře. Stravu upravte na tři větší jídla denně (snídaně, oběd, večeře) a dvě až čtyři svačinky. Snídani si dopřejte opravdu bohatou (pozor, nemáme na mysli „bohatou“ ve smyslu mísy koblih!), ve večerních hodinách a zejména před ulehnutím do postele již na množství ubírejte. Co naložit na talíř? K snídani jsou ideální cereálie s jogurtem a ovocem nebo krajíček vícezrnného chleba s lučinou a šunkou či sýrem. K obědu si dopřejte těstovinové jídlo, maso s brambory nebo třeba zeleninové rizoto. Večer již omezujte sacharidy, vzdát se jich však úplně nemusíte. K rybě či steaku si připravte velký zeleninový salát a můžete přikusovat půl rohlíku. Jako svačinky skvěle poslouží jogurtové nápoje, oříšky, ovoce, přesnídávky, ochucené tvarohy a další pochoutky.

K tomu přidejte třikrát týdně sport skládající se jak z aerobní aktivity (při které tělo spaluje tuky) tak z posilování problémových partií. Svou snahu můžete podpořit masážemi, návštěvami sauny nebo přípravky proti celulitidě. Hurá do plavek!
Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.