Jak na novoroční kocovinu

31.12.2010 | autor:

Jak na novoroční kocovinu Víno, sladké koktejly, chlebíčky, jednohubky, chipsy, několik panáků na spláchnutí plného žaludku, to vše zakončeno půlnoční skleničkou šampusu. Silvestrovská noc zkrátka představuje jeden z největších náporů na lidský žaludek. Množství pochutin a míhání alkoholu tím pádem má častokrát odlišný efekt, než jaký plánujeme - místo, abychom do Nového roku vykročili pravou nohou, odpočatí, plní energie a předsevzetí pro nadcházející rok, bojujeme s neskutečným bolehlavem a žaludkem na vodě.

Existuje vůbec cesta pro zábavně strávenou oslavu bez následného nežádoucího žaludečního dobrodružství? A jak se po prohýřené noci cítit zase jako člověk?

Protřepat, nemíchat!


Při hledání osvědčených tipů pro Silvestr bez kocoviny se vyplatí ptát se povolaných. A kdy jiný může poradit, jak si užít novoroční oslavy bez ranních výčitek, než nočním životem zběhlí studenti. „Klíčem k pohodovému večírku, ať už se bavíme o Silvestru, párty nebo narozeninové oslavě, je střídmost, a to jak v jídle, tak hlavně co se týče alkoholu," shrnuje známou pravdu třiadvacetiletá studentka z Brna a dodává hned několik osvědčených konkrétních tipů: „Po několika špatných zkušenostech, ať už mých nebo spolužáků, zásadně nemíchám. Maximálně si po víně dám několik panáků tvrdého alkoholu, ale čím méně druhů alka požívám, tím lépe pro můj žaludek."

Nepít nalačno!


Vyplatí se také nepít nalačno a drinky průběžně střídat s popíjením neperlivé vody. „Pokud se nechci na akci vyloženě zničit, všímám si spíše společnosti než dna své sklenice," dodává další reprezentantka studentské obce. Zkuste se proto věnovat svým známým, povídejte si s kamarády, hrajte hry nebo se pořádně vytančete na parketu. Budete mít o zábavu postaráno, aniž by se zvyšovala vaše hladinka.

Pijte vodu, pijte pitnou vodu... (A nepijte rum!)


A pro jaké recepty se uchýlit, když už to jednou přeženeme? Po ránu se místo aspirinu hodí pořádná sklenice neperlivé vody, heřmánkového čaje nebo čerstvě vymačkaného džusu z pomerančů, mandarinek a grepů. Neklidný žaludek také spolehlivě napraví vaječina s rohlíkem, nasucho opražený toast s trochou másla a opečenou slaninou či jiná kombinace snadno stravitelných uhlohydrátů a masa. Vyplatí se také po dobu osmačtyřiceti hodin zapomenout na kávu, kolové nápoje a samozřejmě samotný alkohol. Často pomůže také procházka na čerstvém vzduchu. Co takhle prohlédnout si naposledy vánoční výzdobu v okolí?


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.