Úspěšná diplomka na čas: Tipy na zvládnutí velké výzvy

Úspěšná diplomka na čas: Tipy na zvládnutí velké výzvy

Diplomová práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, kterým se během studia člověk musí vypořádat. Je to obvykle rozsáhlý projekt, který vyžaduje nejen hluboké porozumění danému tématu, ale také schopnost organizace, plánování a psaní. Zde jsou některé užitečné tipy, jak úspěšně zvládnout diplomovou práci:

více

Učitelka radí: Jak připravit dítě do mateřské školy i do života

Učitelka radí: Jak připravit dítě do mateřské školy i do životaJe druhý měsíc poté, co nastoupily děti do školky po prázdninách. Nastoupily nové děti, i ty, které už do školky chodily. Jejich chování mě inspirovalo k napsání tohoto článku. Mám totiž pocit, že ve většině rodin je dítě středobodem vesmíru, kolem kterého se vše točí: máma, táta, babička, dědeček, případně starší sourozenci. Jako by existovalo nepsané pravidlo: být k dítěti hodný a vše řešit po dobrém. Opravdu je ale tohle pravidlo užitečné?
celý článek komentářů (3)

Zamyšlení nad českým jazykem. V čem je čeština výjimečná?

Zamyšlení nad českým jazykem. V čem je čeština výjimečná?Tento článek chci věnovat češtině a pokusit se na tento jazyk a jeho literaturu podívat jinak než pouze kriticky. Mnoho lidí a možná i vy sami můžete mít pocit, že úroveň češtiny upadá a že dnes už nikdo pomalu nemluví spisovně. Jsou ovšem momenty v naší literatuře a vlastnosti češtiny, na které můžeme být právem hrdí, a to bez ohledu na to, jaká je v současnosti úroveň našeho jazyka.
celý článek komentářů (2)

Fenomén Wikipedie aneb Jak se žije přispěvateli na „planetě Wiki“

Fenomén Wikipedie aneb Jak se žije přispěvateli na „planetě Wiki“

Známe ji asi všichni. Wikipedie - otevřená internetová encyklopedie „se svobodným (otevřeným) obsahem, na jejíž tvorbě spolupracují dobrovolníci z celého světa". Jednoho takového dobrovolníka jsem se blíže ptala, proč a čím přispívá, co mu to dává a vůbec jak se žije nadšenému přispěvateli na „planetě Wiki".

celý článek komentářů (0)

Angličtina na dovolené aneb Nebojte se využít svých jazykových dovedností

Angličtina na dovolené aneb Nebojte se využít svých jazykových dovednostíJe léto, čas dovolených, příležitost vycestovat k moři či jinam do zahraničí a uplatnit znalosti cizího jazyka. Při představě použití angličtiny nejen na kurzu, ale i v praxi, se mnohým lidem stáhne žaludek úzkostí a hlavou jim proletí myšlenka, že na té poslední hodině s "if" měli dávat větší pozor. Jak jste na tom vy?
celý článek komentářů (0)

Vyplatí se mít svého vlastního životního kouče - průvodce?

Vyplatí se mít svého vlastního životního kouče - průvodce?Narozením se stáváme součástí lidské společnosti a začínáme žít svůj život. Se všemi situacemi, které nám život "přihraje", si musíme nějak poradit. Jsme-li děti, významně nám s orientací v životě pomáhají rodiče, v dospělosti pak víc a víc spoléháme sami na sebe. S postupujícím věkem přibývají i naše životní zkušenosti. Opakovaně se ale ocitáme v situacích, které jsou pro nás nové a zažíváme je poprvé. Například vstupujeme poprvé do manželství, poprvé jsme rodiči, naše dítě jde poprvé do školy a podobně. My se pak mnohdy trápíme tím, že nevíme, jak se v těchto situacích zachovat a co nám přinesou. A dostavují se strachy a obavy: Co když to nebudeme dobře zvládat?
celý článek komentářů (0)

Školské reformy a historie vývoje školství

Školské reformy a historie vývoje školstvíV tomto článku chci díky jednoduchému historickému přehledu vývoje vzdělanosti v našich zemích nastínit, jak tato potřeba, tedy potřeba vzdělanosti, vznikala, jak souvisela s vývojem společnosti a jaká souvislost je mezi školskými reformami a vývojem společnosti dnes.
celý článek komentářů (0)

Waldorfská škola, Montessori a další. Jsou vhodné pro děti 21. století?

Waldorfská škola, Montessori a další. Jsou vhodné pro děti 21. století?Každý, kdo má děti, se musel rozhodnout nebo toto rozhodnutí bude muset udělat, do jaké školky či školy zapíše své dítě. Kromě státních škol si může vybrat z různých nestátních, privátních škol, které mají své vlastní pojetí výchovy a vzdělání, z nichž nejznámějšími jsou alternativní směry waldorfské či montessori pedagogiky. V tomto článku se pokusím podat přehled o těchto alternativních směrech a nahlédnout na jejich uplatnitelnost ve 21.století.
celý článek komentářů (1)

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi Evropanem. Projekt, který pomáhá nerodilým mluvčím s češtinou

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi Evropanem. Projekt, který pomáhá nerodilým mluvčím s češtinouVe dnech, kdy si připomínáme konec druhé světové války, připomínáme si rovněž hodnoty, na kterých stojí poválečná Evropa. Hodnoty spolupráce a vzájemného respektu, úcty k jedinečnosti druhých. Realizátoři projektu Inovace vzdělávání v oboru čeština jako druhý jazyk vyvěšují v těchto významných květnových dnech evropskou vlajku. Projekt se totiž realizuje především díky významné podpoře Strukturálních fondů Evropské unie (ESF).
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.