Atraktivní lokality na bydlení, když se stěhujeme do Prahy

29.7.2022 | autor: Redakce PŽ

Atraktivní lokality na bydlení, když se stěhujeme do Prahy

Uvažujete o stěhování do hlavního města? Praha je atraktivní zejména díky příležitostem, které nabízí. Nechybí zde kultura, dobré pracovní příležitosti a možnosti nekonečného sebevzdělávání. V každém případě je důležité popřemýšlet o konkrétní části města, kam se přestěhovat. Alternativ je poměrně mnoho. My se zaměříme hned na čtyři zajímavé čtvrti, Smíchov, Karlín, Libeň a Vinohrady.

Secesní domy Smíchova

Smíchov nalezneme na levém břehu řeky Vltavy. Tato lokalita disponuje všudypřítomnou zelení a od srdce Prahy to není daleko. Naleznete zde poměrně pestrou nabídku bytů na prodej. Atraktivní jsou kupříkladu zrekonstruované secesní domy. Nechybí ani výhled do okolních parků, jako jsou Dívčí hrady nebo Santoška. Pokud přemýšlíte o stěhování v Praze, Smíchov je zaručeně skvělá volba.

Karlín jako luxusní místo

Karlín leží v údolní nivě Vltavy mezi Libní a Novým Městem. Tato čtvrť je typická svým dynamickým vývojem. Původní průmyslové čtvrti se změnili na módní centrum restaurací a nočního života. V secesních budovách a bývalých továrnách se nachází restaurace, vinárny a nezávislé galerie, které jsou v souladu s původní zástavbou. Jedná se o vkusné spojení historie s modernitou.

Libeň, bývalé nejromantičtější pražské předměstí

Libeň vás očaruje svou tradiční atmosférou, která byla známá už za dob Bohumila Hrabala, který je s Libní nedílně spjatý. V minulosti byla právě Libeň, díky svému členitému reliéfu nejromantičtějším pražským předměstím. Nalezneme zde exkluzivní byty obklopené přírodou.

Různorodé Vinohrady

Stěhování v Praze pro městského člověka? Rozhodně Vinohrady. Nadchnou vás svou různorodostí a atmosférou. Nalezneme zde nemovitosti od sto let starých měšťanských paláců po novostavby typu Rezidence Korunní. Mimo nádhernou architekturu zde nalezneme restaurace a pokud rádi sportujete, zaběhat si můžete zajít do Riegrových sadů. Stěhování na Vinohrady půjde takřka samo.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.