Halux Valgus neboli vbočený palec. Jak vzniká a co s tím?

Halux Valgus neboli vbočený palec. Jak vzniká a co s tím?

Vbočený palec vlastní hodně lidí, častěji trápí více ženy než muže a ti z vás, kteří o tom vědí svoje, ví, jak dokáže pěkně potrápit. Bolesti při chůzi ale i v klidu, snížení pohybové aktivity či dokonce její zánik. Co se s tím ale dá dělat a jak tomu hlavně předcházet?

více

Chcete zdravou domácnost? Pořiďte si čističku vzduchu

Značná část zdravotních potíží u lidí vzniká v důsledku dýchání nezdravého vzduchu v domácnosti, případně kvůli nevyhovující teplotě uvnitř místností. Jde hlavně o komplikace v oblasti dýchacích cest. Co udělat pro to, abyste měli možnost se nadýchnout čerstvého a hlavně zdravého vzduchu u vás doma? Jednoznačně pomáhá kvalitní čistička vzduchu.

Důležitou zásadou pro každou domácnost je bezesporu pravidelné a intenzivní větrání skrz okna. Jenže zejména v zimních měsících jde o poměrně nepříjemnou záležitost, protože dovnitř vniká velké množství příliš studeného vzduchu. Čistička vzduchu zajistí, že i méně větraná místnost nabídne dobré podmínky.

celý článek komentářů (0)

Víte, kdy zakročit proti horečce u dětí a co pomáhá?

Víte, kdy zakročit proti horečce u dětí a co pomáhá?

U dětí se může zvýšená teplota objevovat poměrně často. Dokonce ani nemusí být znakem onemocnění. U kojenců a batolat třeba poměrně často doprovází prořezávání zoubků. Často se objevuje po očkování. Rozhodně není nutné panikařit, protože zvýšená teplota je i u nemoci spíše dobrým znamením, že se naše tělo viry a bakterie v těle snaží porazit. Rozhodně bychom tedy zvýšenou teplotu měli srážet až ve chvíli, kdy je z ní horečka. S dlouhodobě zvýšenou teplotou je zapotřebí zajít k lékaři.

celý článek komentářů (0)

Imunita v akci

Imunita v akci

Zimní měsíce jsou z hlediska lidského zdraví a imunity ty nejrizikovější. Po podzimních plískanicích přichází studená zima, mráz, velké výkyvy teplot při přechodu zvenčí dovnitř a naopak. Náš jídelníček není oproti letním měsícům dostatečně bohatý na zeleninu a ovoce. V mrazivém počasí se nám nechce za sportem ven, dokonce ani do tělocvičny. Dny jsou kratší a brzy se stmívá, často propadáme depresím a stresu. Všechny tyto faktory znatelně oslabují naši imunitu a zvyšují možnost onemocnění chřipkou či jinými virovými onemocněními. Jak svoje tělo před viry účinně chránit?

celý článek komentářů (0)

Alergie na sluníčko

Alergie na sluníčko
Naskakuje vám v létě, po opalování nebo dlouhém pobytu na slunci vyrážka na určitých částech těla? Trápíte se s malými puchýřky na rukou či nohou? Možná právě vy patříte mezi osoby s citlivou kůží, které potrápila takzvaná sluneční alergie. O co jde a jak se jí bránit?
celý článek komentářů (5)

Myslete včas na prevenci rakoviny kůže

Myslete včas na prevenci rakoviny kůže

Rakovina kůže se objevuje stále častěji. Vliv na to má tenčí ozonová vrstva, která propustí větší množství škodlivého UV záření. Naše pokožka se s tím nedokáže vypořádat a celé to vede ke vzniku melanomu. I když se někomu toto onemocnění může zdát jako zanedbatelný problém, opak je pravdou. Je dobré nepodceňovat prevenci. Ta spočívá nejen v dostatečné ochraně pro pokožku, ale i v pravidelných vyšetřeních.

celý článek komentářů (0)

Letní dovolená bez lupénky

Letní dovolená bez lupénky

Léto je tady a s ním i sezóna sukní a krátkých rukávů. Pro mnoho z nás chvíle, které se po dlouhých chladných měsících nemůžeme dočkat. Neplatí to ale pro pacienty s lupénkou, kteří svou kůži skrývají dlouhými rukávy. S přípravky Dr. Michaels však pacientům svítá naděje. Přírodní preparáty, které byly testovány v předních českých nemocnicích, dosahují až 82 % účinnosti a neobsahují steroidy. Pacienti s lupénkou si mohou léto a dovolenou užít naplno.

celý článek komentářů (2)

Jak zvládnout inkontinenci

Inkontinence je velice nepříjemný zdravotní problém, který může v životě potkat i vás. Pravda je, že se častěji objevuje u žen (podle statistik až u 50%) a zpravidla po padesátém roce či v průběhu menopauzy. Inkontinence je současně společenským problémem, který vás může úplně vyřadit z běžného rytmu života. Není tedy možné ji podceňovat a už vůbec ne ignorovat. Máte z inkontinence strach? Trpíte jí a potřebujete pomoci? Poradíme vám, jak problém vyřešit!

celý článek komentářů (0)

Jak se projevuje artróza a jak s ní bojovat?

Jak se projevuje artróza a jak s ní bojovat?

V dnešní době nejčastějším kloubním onemocněním je artróza, která se vyskytuje především u starší  generace. Pokud tedy máte problém s klouby a nejste si jisti, zda se jedná o artrózu, pak čtěte dále. Tento článek vám poskytne veškeré informace týkající se o projevech artrózy a jak s ní bojovat.

Artróza, chronické degenerativní onemocnění kloubů, nejčastěji postihuje velké nosné klouby u nohou nebo menší klouby na rukou. Jak už bylo výše zmíněno, nejčastěji artrózou trpí starší jedinci. Touto nemocí bývají častěji postiženy ženy, u kterých se projevuje především artróza kolenního kloubu nebo artróza rukou.

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.