Bezpečnostní dveře se vyplatí pořídit do bytu a domu hned z několika důvodů

13.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Vchodové dveře hrají v každé domácnosti a objektu dosti podstatnou roli. Proto není radno podceňovat jejich výběr a za každou cenu sáhnout po nejlevnějším řešení. Nemuselo by se vám to v budoucnu vyplatit. Jak poznat kvalitní produkty a jaká značka v současnosti v tuzemsku patří ke špičce?

Ochrana majetku

V okamžiku, kdy zvolíte skutečně bytelné bezpečnostní dveře do domu, máte takřka jistotu, že po jejich uzavření skrz ně dovnitř nikdo nevstoupí, pokud u sebe nemá klíč, případně nepoužije speciální nářadí a elektrické přístroje, díky nimž by je překonal.

Bezpečnostní dveře do bytu a domu chrání především vaše soukromí a majetek. Většina zlodějů si tipuje nemovitosti právě dle toho, jak dobré vchodové dveře je zajišťují.

Snížení ceny pojištění

Chcete-li si pojistit váš majetek a nehodláte za pojistku utrácet zbytečně moc peněz, jsou to právě bezpečnostní dveře, které mohou finální cenu snížit. Každá pojišťovna si totiž hlídá stupeň zabezpečení interiéru. Čím kvalitnější dveře zvolíte, tím je menší pravděpodobnost krádeže, ale také například vyhoření objektu, potažmo zničení věcí v důsledku jiných živelných pohrom.

Jaký stupeň zvolit?

Je-li řeč o bezpečnostních dveřích, je třeba se nejprve v dané problematice alespoň trochu zorientovat. Existuje celkem 6 bezpečnostních tříd. První a druhá značí dveře, které nejsou nijak precizní z hlediska ochrany, respektive složitosti jejich zdolání, když jsou zavřené. Do vchodů tedy volte dveře z alespoň 3. bezpečnostní třídy, které už zloděj s obyčejným ručním nářadím nezdolá. Mají několik prvků, které zajistí dostatečnou odolnost. Bezpečnostní dveře by měly mít tuhou ocelovou kostru, oboustranné krytí plechem, dostatečný počet jistících bodů - většinou se jedná o minimálně dvojené ocelové čepy, bezpečnostní vícebodový zámek, opět chráněný zesíleným ocelovým plechem a samozřejmě kvalitní bezpečnostní kování a vložku, které musí být certifikované minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné. 

Na koho se obrátit?

Již více než 30 let se na českém trhu dají pořídit bezpečnostní dveře do domu a bytu značky NEXT. Jsou neustále technicky zdokonalované tak, aby splňovaly moderní nároky. Mají veškeré patřičné certifikáty. Samozřejmostí je jejich výroba na míru dle přání každého zákazníka.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.