Jak často uklízet v kancelářích?

1.2.2023 | autor: Redakce PŽ

Jak často uklízet v kancelářích?

Kanceláře by se měly uklízet nejméně jednou týdně. Pokud je kancelář velká, je potřeba uklízet častěji, aby se zamezilo nepříjemným zápachům a hromadění nečistot. Pokud je kancelář malá, stačí uklízet jednou za dva týdny. Nečistoty a prach by se měly odstraňovat ze všech koutů a rohů kanceláře. Odstraňovat by se měly i pavučiny a hmyz.

Úklid ve firmách, tedy především administrativních budovách, je zcela odlišný, od úklidu v gastro provozovnách, konkrétně třeba restauracích, kde se uklízí doslova denně.

Úklid v restauracích

Restaurace, které se chtějí prezentovat jako čisté a uklizené, by měly dbát na to, aby jejich interiér byl vždy perfektně uklizený. To platí především pro restaurace, které se zaměřují na rodiny s dětmi. Pokud se chcete vyhnout nepříjemným situacím, kdy se hosté musí otáčet, aby se vyhnuli nečistotám, je nutné dbát na čistotu.

Začněte u podlahy

Především je nutné dbát na čistotu podlahy. Pokud je podlaha znečištěná, je velmi obtížné uklízet celý interiér restaurace. Proto je dobré podlahu pravidelně čistit. Pokud máte koberce, je nutné je pravidelně vysávat a čistit. Pokud jsou koberce mastné, je dobré je častěji umývat.

Čistota na stěnách

Stěny by měly být také čisté. Pokud jsou znečištěné, je nutné je čistit. Pokud jsou natřené, je nutné je častěji natírat. Pokud jsou omítnuté, je nutné je častěji omítat.

Čistota na nábytku

Nábytek by měl být také čistý. Pokud je znečištěný, je nutné jej čistit. Pokud je natřený, je nutné jej častěji natírat. Pokud je omítnutý, je nutné jej častěji omítat.

Čistota v kuchyni

Kuchyně by měla být také čistá. Pokud je znečištěná, je nutné ji čistit. Pokud je natřená, je nutné ji častěji natírat. Pokud je omítnutá, je nutné ji častěji omítat.

Čistota na záchodě

Záchod by měl být také čistý. Pokud je znečištěný, je nutné jej čistit. Pokud je natřený, je nutné jej častěji natírat. Pokud je omítnutý, je nutné jej častěji omítat.

Čistota na terase

Terasa by měla být také čistá. Pokud je znečištěná, je nutné ji čistit. Pokud je natřená, je nutné ji častěji natírat. Pokud je omítnutá, je nutné ji častěji omítat.

 

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.