Jak přestěhovat knihovnu?

30.12.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak přestěhovat knihovnu?

Každý milovník knížek má určitě slušnou sbírku a někdy dojde do fáze, kdy je mu prostor malý a je třeba udělat malou rekonstrukci nebo uvažovat o změně. A to i takové, kdy budete muset přestěhovat celou vaši knihovnu. Člověk si říká, že stěhování knih je to nejjednodušší (vždyť se jen všechny shrnou do krabice), ale nemusí to být vždy tak snadné. Přece jenom knihy jsou velmi vzácné a jejich poškození by vás dříve nebo později mohlo mrzet. A tak si pojďme prozradit, jak konkrétně přestěhovat knihovnu, abyste předcházeli menší i větší újmě.

Kvalitní krabice jsou základem

Pokud nechcete zruinovat ani knihy, ani svá záda, musíte mít po ruce kvalitní stěhovací materiál. Na mysli máme především kvalitní krabice, které jsou základem všeho. Do tašek knihy rozhodně nepatří, stejně tak nepatří do méně kvalitních krabic, které by se po zvednutí automaticky protrhly a veškeré knižní výtisky se tak vysypaly na zem.

Banánovky tedy rovnou ve své hlavě zavrhněte. Hledejte daleko kvalitnější krabice, které budou mít pevné hrany a také budou nerozklížené. Pokud nemáte k dispozici papírové krabice, mohou vám době posloužit také plastové přepravní boxy.

I knihy se musí zabalit

Většina lidí jenom naskládá knihy na sebe a doufá v to, že přijdou v pořádku do nového domova. Jenže i knihy se musí zabalit. Sázet na jejich tvrdší obal se rozhodně nevyplácí. Daleko vhodnější je nejen je zabalit do bublinkové fólie, ale také se musí prostor mezi nimi utěsnit, a to ideálně mačkanými novinami. Nemusíte kupovat nějaký speciální balící materiál.

Možná se vám zdá, že je toto balení až přehnané, ale ve výsledku se to na stavu knih podepíše velmi pozitivně. Rozhodně lepší, než vybalovat knihy v poničeném stavu.

Průběžné testování váhy krabic

Pokud jste se rozhodli přenášet knihy v papírových krabicích, pak pravidelně testujte jejich váhu. Kvalitní krabice jsou sice skvělé, ale také mají svou nosnost stejně jako všechno. Proto pokud budete průběžně testovat váhu krabic, respektive váhu knih, vyhnete se tím tomu, že by se vám po zvednutí všechny vysypaly (nebo že byste je vůbec nepřenesly z místa na místo).Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.