Jak vybrat odtokový žlab do sprchového koutu

2.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak vybrat odtokový žlab do sprchového koutu

Plánujete umístění sprchového koutu ve vaší koupelně a rozhodli jste se pro instalaci na dlažbu? V tom případě budete potřebovat vybrat odtokový žlab. Odtokové žlaby jsou dostupné v různých cenových hladinách, odlišných designech a šířkách.

Zabudováním odtokového žlabu do podlahy získáte bezbariérový vstup, který ocení zejména osoby s omezenou pohybovou schopností.

Na co se zaměřit

Kapacita průtoku

Aby se voda nikde neshromažďovala a snadno a plynule odtékala do odtokového žlabu, je zapotřebí vybírat žlab s odtokem cca 60l/min.

Umístění

Před nákupem je zapotřebí vědět, kam sprchový žlab plánujeme umístit. Umístění může být buď do prostoru, nebo i do rohu sprchového koutu. Rozdíl od sprchové vaničky je ten, že kout musíte patřičně spádovat tak, aby voda bez problémů tekla přímo ke sprchovému žlabu.

Frekvence použití

Pokud plánujete do své koupelny i instalaci vany a z toho důvodu budete používat sprchový kout jen občas, je zapotřebí koupit podlahovou vpusť se suchou nebo kombinovanou zápachovou uzávěrkou.

Kvality sifonu

Sifon jednoznačně vybírejte tak, aby byl určen pro napojení pro odtokový žlab a dále pak aby byl pevně spojen se zápachovou uzávěrkou.

Estetika

Plný rošt, jehož základ tvoří U-profil z nerezové oceli bude doslova ozdobou ve vaší koupelně. Je na něm nalepena masivní deska z nerezové oceli, kaleného skla, mosazi či kamene ze syntetiky.

Perforovaný rošt vychází z designových geometrických tvarů. K mání jsou jak ve vysokém lesku, tak i v kartáčovaném matu.

Pro vložení dlažby je rošt speciálně vyroben tak, že z nerezové oceli je vyrobena v podstatě pouze vanička, do které se vloží dlažba a docílí se tak efektu sjednocení s celou koupelnou.

Instalace roštu

Instalace jako taková není vůbec složitá, ale pokud nejste zedník, přenechejte práci raději odborníkům, kteří mají praxi a zkušenosti.

Při výběru sprchového roštu dbejte hlavně na jeho kvalitu a již výše zmiňované rady.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.