Kancelářský nábytek ovlivňuje vaši výkonnost více, než jste si zřejmě mysleli!

23.10.2019 | autor: Redakce PŽ

Kancelářský nábytek ovlivňuje vaši výkonnost více, než jste si zřejmě mysleli!

Co je tajemství dobré kanceláře a domácí pracovny? Její uspořádání. Vše byste v ní měli mít po ruce. Především by se vám v ní ale mělo dobře pracovat.

Snad každý si vybaví seminář z filmu Jak básníci přicházejí o iluze s psychologem Zajícem v podání Zdeňka Svěráka o logickém uspořádání předmětů na ploše stolu. Tato teorie fiktivního vědce Enricha Bronštejna zase nebyla tak daleko od pravdy. Jen bychom ji měli z pouhého pracovního stolu rozšířit na celou pracovnu, nezávisle na tom, zda se jedná o firemní či domácí. Prostředí, v němž pracujeme a věcmi, jimiž se v něm obklopujeme, má totiž na naši výkonnosti poměrně zásadní podíl.

Po jaké kanceláři toužíte?

Po kanceláří vyzařující modernismem, svobodou, nebo po kanceláři eklektické? Ty všechny jsou dnes in! Nejde však o styl kanceláře, ale i o kvalitní materiály a doplňky, jimiž svou kancelář zabydlíte. Jedině tak si vytvoříte příjemné prostředí, v němž budete moci nerušeně a soustředěně pracovat.

Vybíráme kancelářský nábytek

Jaké prostory máte k dispozici? Celou místnost nebo jen kout v obýváku? Tomu totiž budete muset přizpůsobit výběr kancelářského nábytku. Pokud máte k dispozici celou místnost, doporučujeme pořídit si ucelenou kancelářskou sestavu, kterou většinou tvoří stůl, židle, popřípadě skříňky. Pro kout v ložnici či obýváku s většinu vystačíte s psacím stolem patřičných rozměrů a pohodlnou židlí.

Vybíráme kancelářský stůl

Kancelářský stůl už dávno nemusí být jen se šuplíky. Naopak. Pokuste se prostory své pracovny maximálně odlehčit. Moderním pracovním stolům dominují čisté linie, funkčnost a vintage vzhled. A pokud se bez šuplíčků neobejdete, zvolte ty volně stojící.

Zaměřeno na materiál a barvy

Kancelářský nábytek však vybírejte i s ohledem na materiál i barvy. Práci obecně zpříjemňují přírodní materiály. Pokud chcete místu, v němž pracujete, propůjčit důstojnost a klid, vsaďte na tmavé odstíny. Toužíte-li naopak po aktivní kanceláři, zvolte spíše barvy světlé.

Nebojte se pestrých barev

Do každé firemní kanceláře patří i kancelářská skříň. Ta by měla být dostatečně veliká, ale také ladit se zbytkem vybavení kanceláře. A zapomeňte na odpuzující plechové skříně, jež mnozí z nás mají v živé paměti z nezáživných kanceláří totalitních institucí. Současné kancelářské skříně září i těmi nejpestřejšími barvami včetně oranžové či azurově modré. Taková skříň rozzáří i tu nejšedivější kancelář.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.